Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 22:42
 
Güneydoğu İçin Şiddetli Yağış Uyarısı
Bölge Haberi
Güneydoğu İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile sabah saatlerinde Konya, Sinop, Samsun çevreleri ve Antalya’nın doğu kıyılarının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Antalya’nın doğu kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun güneyi ile Konya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

 

Meteorolojinin raporunda şu bilgiler yer aldı ;


HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.


RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden, güney kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hatay ve Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşturabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Kaynak: (BSHA) - BSHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Güneydoğu, İçin, Şiddetli, Yağış, Uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı