Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 18:25
 
Halk Eğitim Merkezi Öğrencilerin Umudu Oldu
Eğitim Haberi
Halk Eğitim Merkezi Öğrencilerin Umudu Oldu

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından lise mezunu öğrenciler için açılan üniversiteye hazırlık kursları başarıyı getirdi.

 

Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına katılan 8 öğrenciden 7'si yapılan yetenek sınavlarını başarı ile geçerek farklı üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Resim iş Öğretmenliği bölümlerine yerleşme başarısını elde etti.

 

Kâhta İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan Güzel Sanatlara hazırlık kursu sayesinde 7 kursiyer farklı üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Resim iş Öğretmenliği bölümlerine yerleşme başarısını elde etti.

 

Kâhta İlçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslara katılım gösteren kursiyerlerin farklı üniversitelerin açmış olduğu yetenek sınavlarında başarılı sağladığını söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fahri Doğan, “Kurs sayesinde öğrencilerimizin elde etmiş olduğu bu önemli başarı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. DYK sayesinde gençlerimizi üniversitelere hazırlayıp yerleşmelerine yardımcı olurken özel yetenekten de elimizden gelen tüm imkânları kullanarak, gençlerimizin eğitimine katkıda bulunuyoruz. Bu başarıları arttırmak için bu tür kursların düzenlenme  devam edeceğiz. Gayret göstererek kursa devam eden ve bunun sonucunda büyük başarı elde ederek üniversite hayaline kavuşan tüm gençlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum ”dedi.

 

Yerleşen Öğrencilerin isimleri şöyle;

 

Birgül Tüfek-  Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği


Muttalip Kazan- Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği


Yasemin Yavaşcan- Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği


Yusuf Tuncer- Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği


Zeynel Akatay- Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi


H. Hüseyin Sivil- Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi


Berfin Eroğlu- Aksaray Üniversitesi Resim iş öğretmenliği

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Halk, Eğitim, Merkezi, Öğrencilerin, Umudu, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı