Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 15:47
 
Hayırsever İşadamlarından Öğrencilere Giyim Yardımı
Eğitim Haberi
Hayırsever İşadamlarından Öğrencilere Giyim Yardımı

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde Erzincanlı İşadamı tarafından ilçeye bağlı köylerde eğitim gören yaklaşık 100 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

 

Erzincan organize sanayinde  faaliyet gösteren meyve suyu sanayisine hammadde temin eden firma, Koreli müşterisi olan CHACUM firması ile birlikte sözleşmeli organik nar  üretim yaptırdıkları köylerdeki ihtiyaç sahibi 100 öğrenciye Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında giyim yardımında bulundu.


Firma Yetkilisi Mustafa Mutu, “Erzincan Organize Sanayisinde meyve suyu ham maddesi üretiyoruz. Koreli olan bir müşterimiz ile beraber köylerdeki öğrencilere sosyal sorumluk projemiz kapsamında yardım etmek istedik. Nar alımı gerçekleştirdiğimiz köylerde bir çalışma yaptık. Bu köylerde eğitim gören öğrenciler için Koreli bir müşterimiz ile beraber 100 öğrenciye mont ve ayakkabı yardımında bulunduk. Çocukların yüzündeki mutluluk her şeye değer. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu desteğimiz devam edecek. Programa destek olan tüm Kaymakam Saadettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Okul Müdürleri ve ARGE Birimi Yetkilisi Lütfü Başlıya teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

Yapılan yardımların takdiminde Firma Yetkilisi Mustafa Mutu’ya eşlik eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Yetkilisi Lütfü Başlı, yapılan yardımlardan ötürü firma yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Hayırsever, İşadamlarından, Öğrencilere, Giyim, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı