Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 14:32
 
'Hedef Daha Yeşil Bir Kahta'
Bölge Haberi
'Hedef Daha Yeşil Bir Kahta'

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta ilçesi Belediyes Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Baraj Yolu kaldırım kenarına 1200 adet Çam Fidan,Seyir Tepesi Ebu Sadık parkına yaklaşık 600 adet Taflan çit Fidan dikimi yapıldı.

 

Kahta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından  'Hep birlikte daha yeşil bir Kahta İçin' sloganıyla başlatılan ağaç dikim çaslışmaları kapsamında Baraj Yolu kaldırım kenarına 1200 adet Çam Fidan,Seyir Tepesi Ebu Sadık parkına yaklaşık 600 adet Taflan çit Fidan dikimi yapıldı.

 

Kahta Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri,"Belediyemizin 'Hep birlikte daha yeşil bir Kahta İçin' sloganı ile başlatmış olduğu ağaçlandırma çalışmaları kapsamında daha önce de belediye olarak şehir merkezindeki park ve bahçelerde ağaçlandırma çalışması yaptı.İlçemizin can damarı olan Baraj Yolu kaldırım kenarına 1200 adet Çam Fidan,Seyir Tepesi Ebu Sadık parkına yaklaşık 600 adet Taflan çit Fidan dikimi gerçekleştirdik.Bu yılki hedefimiz 10 bin adet fidanı toprakla buluşturmaktır. Diktiğimiz fidanların yeşermesiyle birlikte ilçemiz güzel bir görüntüye kavuşacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: 'Hedef, Daha, Yeşil, Bir, Kahta',
Yorumlar
Haber Yazılımı