Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:30
 
Hilvan’da yasağın ilk gününde sessizlik hakim
Ramazan Bayramı nedeniyle dört günlük sokağa çıkma yasağının ilk gününde, Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde büyük bir sessizlik yaşanıyor.
Gündem Haberi
Hilvan’da yasağın ilk gününde sessizlik hakim

Ramazan Bayramı süresince 81 ilde 4 gün uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre, sokağa çıkma yasağının ilk gününde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık tutulacak.

Öte yandan genelgeye göre, fırın pastane ve tatlıcılar ise 23-24-25-26 Mayıs günlerinin tamamında hizmet verebilecek. Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılacak.

Bu kapsamda Hilvan’da sokağa çıkma yasağının ilk gününde daha önce ihtiyaçlarını karşılamayan vatandaşların, kendilerine en yakın olan başta manavlar da olmak üzere sebze ihtiyaçlarını ve bunun yanı sıra fırınlarda ise ekmek ihtiyaçlarını karşıladıkları görüldü.

İlçede bakkallar Ramazan Bayramı nedeniyle şeker, lokum ve kolonya gibi ürünlerini satış için tezgâhlarda tutmaya devam etti. Bazı cadde ve sokaklar ise tamamen sessizliğe büründü.(İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hilvan’da, yasağın, ilk, gününde, sessizlik, hakim,
Yorumlar
Haber Yazılımı