Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:57
 
Hisarcıklıoğlu'ndan bankalara faiz çağrısı
Ekonomi Haberi
Hisarcıklıoğlu'ndan bankalara faiz çağrısı

HABER MERKEZİ-Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, üretim ve yatırımın önündeki en büyük engellerden birinin faiz olduğunu belirterek, faizlerin daha da geriye çekilmesi çağrısında bulundu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bankalara faiz çağrısında bulunarak, "Faizlerin bir süredir geriye doğru gidişini memnuniyetle takip ediyoruz ancak bu haliyle bile küresel rekabete uygun değil" dedi.

 

Açıklamasında Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası’nın arzu ettikleri proaktif hareketi başlattığını ve politika faizini cesurca düşürdüğünü belirtti.

 

Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak politika faizinin daha da inmesini arzuladıklarını belirterek,  enflasyondaki olumlu gelişmeler ve dünya piyasalarında yaşanan faiz düşüşleriyle birlikte, yeni faiz indirimi için uygun koşulların meydana geldiğini söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu, "Faizlerin bir süredir geriye doğru gidişini memnuniyetle takip ediyoruz ancak bu haliyle bile küresel rekabete uygun değil. Reel sektör üzerindeki finansman yükünün daha da azaltılması gerekiyor" şeklinde konuştu. 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Hisarcıklıoğlu'ndan, bankalara, faiz, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı