Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 18:00
 
​HÜDA PAR ;Pandemi tedbirleri keyfi muameleye dönüştürülmemeli
​HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Abdurrahim Sımak, zorunlu olmadığı bir alanda maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından bir eğitimciye yapılan kötü muameleye tepki gösterdi.
Bölge Haberi
​HÜDA PAR ;Pandemi tedbirleri keyfi muameleye dönüştürülmemeli

HÜDA PAR Siverek İlçe Başkanı Sımak, polisin kötü muamelesine maruz kalan öğretmen ile ilgili yazılı basın açıklaması düzenledi.

Ülkenin içerisinde bulunduğu pandemi sürecinde alınan tedbir kararlarını önemsediklerini belirten Sımak, bu tedbir kararlarının keyfi muameleye dönüşememesi gerektiğinin altını çizdi.

Siverek’te bir öğretmenin polis tarafından kötü muameleye tabi tutulduğunu hatırlatan HÜDA İlçe Başkanı Sımak, “21 Mayıs 2020 tarihinde, saat 11.00 sıralarında, özel bir okulun önünden geçen polis aracı, okulun bahçesinde bulunan Eğitimci R.E’ye, okul bahçesinde maske takmadığı gerekçesiyle ceza kesmiştir. R.E., o sırada kendisi hakkında işlem yapan polisin ismini öğrenmek istemiş, polis memuru ismini vermeyince de cep telefonu ile polisin fotoğrafını çekmek istemiştir. R.E.,   fotoğrafını çekmek istediği polisin kötü muamelesi ve hakaretine maruz kalmış, o sırada cep telefonu elinden düşmüş ve ekranı kırılmıştır.” diye konuştu.

Pandemi sürecinde alınan tedbir kararlarını önemsediklerini  ve halkın da bu kararlara uymasını tavsiye ettiklerini belirten Sımak,  “HÜDA PAR Siverek ilçe teşkilatı olarak ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi sürecinde, vatandaşların sağlığı için alınan tüm tedbirleri önemsiyor ve halkımızın bu tavsiyeleri yerine getirmesini tavsiye ediyoruz. Yalnız bu süreçten vazife çıkararak vatandaşlara keyfi muamelede bulunulmasını ve vatandaşlara kötü davranılmasını da kabul etmiyoruz. Siverek’te herkes tarafından sevilen sayılan binlerce öğrenci yetiştiren 26 yıllık bir öğretmenin, belki de çocuğu yaşındaki bir polis tarafından kötü muameleye maruz kalmasını kabul etmemiz mümkün değildir.” (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ​HÜDA, PAR, ;Pandemi, tedbirleri, keyfi, muameleye, dönüştürülmemeli,
Yorumlar
Haber Yazılımı