Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 15:00
 
İçişleri Bakİçişleri Bakanlığı: Hız limiti henüz çalışma aşamasında
Gündem Haberi
İçişleri Bakİçişleri Bakanlığı: Hız limiti henüz çalışma aşamasında

HABER MERKEZİ-İçişleri Bakanlığı, hız sınırının artırılması konusunun henüz çalışma aşamasında olduğunu ve tüm yönleriyle değerlendirildiğini bildirdi.


İçişleri Bakanlığından otobanlarda hız limitinin 140 kilometre/saate çıkarılacağı yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, konunun henüz çalışma aşamasında olduğu ve tüm yönleriyle değerlendirildiği belirtildi.

 

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 

"İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun, dün bir radyo programındaki mülakatının bir bölümünde otoyollardaki standardın yükselmesi sonucu hız sınırının artırılması yönündeki değerlendirmesi basın yayın kuruluşlarına yansımıştır.

 

Söz konusu mülakatta Sayın Bakanımız, bu konunun değerlendirilmekte olduğunu, gelen talepler çerçevesinde yüzde 5’lik bir artış çerçevesinde çalışmanın yapılacağını belirtmesiyle birlikte söz konusu çalışmanın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile gerçekleştirileceğini ifade etmiştir.

 

Hız limiti 140 km’ye çıkarılıyor şeklinde basına yansıyan haberlerin aksine, henüz çalışma aşamasında olunduğu, konunun tüm yönleriyle değerlendirildiği ifade edilmiştir."
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: İçişleri, Bakİçişleri, Bakanlığı:, Hız, limiti, henüz, çalışma, aşamasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı