Haber Detayı
18 Ekim 2019 - Cuma 14:52
 
İl Genel Meclisinden Barış Pınarı Harekatı'na destek
Gündem Haberi
İl Genel Meclisinden Barış Pınarı Harekatı'na destek

EKO HGAP HABER-Adıyaman İl Genel Meclisi üyeleri, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.

 

İl Genel Meclisi üyeleri, olağanüstü çağrı ile İl Özel İdaresi toplantı salonunda toplandı. 

 

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, harekatın Türkiye için bir tercih değil zorunluluk olduğunu söyledi.

 

Operasyonun amacının bölgenin teröristlerden temizlenerek ve yurtlarından edilmiş Suriyelilerin ülkelerine geri göndermek olduğunu söyleyen Başkan Erdoğan,İl Genel Meclisi olarak  kahraman Mehmetçiğn yanında olduklarını belirterek,"Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere, Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. 


Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, Uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır.


DAEŞ, PKK, PYD, YPG AYNIDIR.


Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.


Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. 


Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.


Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak Tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. 


Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.

 

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

 

Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyeli'nin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu İl Genel Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz.


İl Genel Meclisimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır.


Terör Örgütün Havan ve Top saldırılarında Şehit olan Askerlerimize, Sivil Vatandaşlarımıza Allahtan Rahmet ve Yaralılarımıza Acil Şifalar Diliyoruz.


DAEŞ=PKK=PYD=YPG Terör Örgütlerinin yıkıcı faaliyetlerinin Şiddetle kınıyor ve Lanetliyoruz."

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: İl, Genel, Meclisinden, Barış, Pınarı, Harekatı'na, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı