Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 18:11
 
İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı
Eğitim Haberi
İlköğretim Haftası Kutlamaları Başladı

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı ile birlikte başlayan ilköğretim haftası kutlamaları kapsamında Şeyhbaba İlkokulu  bahçesinde tören düzenlendi.

 

Kahta Kaymakamlığı Atatürk Anıtında saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başlayan ve Şeyhbaba İlkokulunda düzenlen program ile devam eden kutlama töreni, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen ve Okul Müdürü Aziz Darıcı'nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile öğrenciler tarafından okunan şiirler ile devam etti.

 

Şeyhbaba İlkokulunda düzenlenen programa, Kaymakam Saadettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Kurum Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Şeyh Baba İlk Okulu Okul Müdürü Aziz Darıcı, programın selamlama konuşmasının ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen," Yeni bir başlangıç yeni bir heyecan, yeni bir sayfa, yeni geleceğe yürüyüş, iyiyi ve yeniyi yeniden keşfetme macerasına hep beraber başlayacağız.Daha güzel bir gelecek oluşturmak adına öğretmen arkadaşlarımızla her türlü gayreti göstereceğiz"dedi.

 

Program, Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan'ın öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etmesi ve tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutlamasıyla sona erdi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: İlköğretim, Haftası, Kutlamaları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı