Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 15:30
 
İstanbul'dan uzanan yardım eli Yetim ve Engellilerin yüreğini ısıttı
Yaşam Haberi
İstanbul'dan uzanan yardım eli Yetim ve Engellilerin yüreğini ısıttı

EKO GAP HABER-Merkezi İstanbul'da bulunan Samyeli Engelsiz Yaşam  Derneği, her yıl olduğu bu yılda Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde engelli ve yetim çocuklara giyim yardımında bulundu.

 

Merkezi İstanbul'da bulunan Samyeli Engelsiz Yaşam  Derneği, Kâhta Bedensel Engelliler Derneği öncülüğünde her yıl olduğu gibi bu yılda Kâhta 3.Kademe Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda okuyan engelli öğrencilere kışlık kıyafet, mont ve ayakkabı yardımı yapıldı.

 

Şehit Polis Memuru Murat Toprak konferans salonunda düzenlenen dağıtım törenine Merkezi İstanbul'da bulunan Samyeli Engelsiz Yaşam  Derneği Başkanı Bahattin Demir, Kahta Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Kâhta Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan, Kâhta İlçe Milli Şube Müdürü Mehmet Bayram,Kahta Ram Müdürü Murat Ardıç Kahta Özel Eğitim Uygulama Okulu 3.Kademe okul müdürü Abdullah Çetinkaya, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.

 

Kâhta Özel Eğitim Uygulama Okulu 3.Kademe okul müdürü Abdullah Çetinkaya ,"Her yıl 2 bin kilometreden gelip sırf çocuklarımızın yüzünü güldürmek için bu yardımlarda bulundukları için şahsım, kurumumum, öğrencilerimiz ve velileri adına Samyeli Engelsiz Yaşam  Derneği Başkanı Bahattin Demir, yönetimine ve emeği geçen her kese çok teşekkür ediyoruz.”dedi.


Samyeli Engelsiz Yaşam  Derneği Başkanı Bahattin Demir ise “Vakıf olarak engelli vatandaşlarımız yönelik desteğimiz sürecek. Biz işadamlarının desteği ile bu yardımları yapıyoruz. Onlar bizim gizil kahramanlarımızdır. İsimlerini vermek istemeyen tüm gizil kahramanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

 

Öğrenciler için mini bir müzik konserin düzenlendiği program,yapılan konuşmalar ve yardım paketlerin dağıtılmasıyla son buldu.Büyük sevinç yaşayan engelliler, kendilerine destek olanlara teşekkür etti.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: İstanbul'dan, uzanan, yardım, eli, Yetim, ve, Engellilerin, yüreğini, ısıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı