Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 18:02
 
Kâhta’nın Hayalleri Başka Bahara Kaldı
Özel Haberi
Kâhta’nın Hayalleri Başka Bahara Kaldı

EKO GAP ÖZEL(ÖZEL)-Kâhta’da iktidar milletvekilleri ve ilçe yöneticileri tarafından birçok kez köşeli laflarla ballandırılarak anlatılan birçok proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan tasarruf tedbirleri kapsamında başka bahara kaldı.


Bir önceki yönetim döneminde birçok kez düzenlenen toplantılarda, vizyon projeleri olarak açıklanan “Kent Meydanı” projesi ve “Sahil Yolu” projeleri ile köşeli laflarla ballandırılarak yapılacağı açıklanan birçok proje tasarruf tedbirleri kapsamında şimdilik tozlu raflara kaldırıldı.


Kâhta’nın gündeminde olan 6 önemli projesi; ya ihaleye çıkarak tasarruf tedbirlerine takıldı, ya da durma noktasına geldi.

 

Büyükçay Baraj Projesi, otogar kavşağından fatih parkına kadar uzanan ve üstü Kent Meydanı olarak projelendirilen 'Tünel Projesi, Sahil Yolu, Ebu Sadık Deresi Çevre Düzenlemesi Projesi, Diş Sağlığı Merkezi Projesi,112 Acil İstasyonu,3.Etap TOKİ Konutları Projeleri' bunlardan bir kaçı.


Hükümet kanadı 23 Haziran seçiminin ardından iç ve dış politikaya odaklanırken, Kâhta için dile getirilen yatırımlar adeta unutuldu.


Kâhta’nın mümbit topraklarını suyla buluşturacak, halkın hayali ve umudu haline gelen Büyükçay Baraj Projesinde her hangi bir adım atılmazken, yapımına başlanılan spor kompleksi ve Sahil Yolunda ise çalışmalar durduruldu.


Kahta’nın vizyon projesi olarak açıklanan, otogar kavşağından fatih parkına kadar uzanan, üstü kent meydanı olarak projelendirilen, şehir içi ulaşımını çözecek tünel projesi, Diş Sağlığı Merkezi Projesi,112 Acil İstasyonu,3.etap TOKİ Konutları projesi tasarruf tedbirleri kapsamında askıya alınan projeler.


Kâhta’daki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve muhalefet partilerinin Kâhta’da yapılmayan ve yapılamayan bu yatırımların yeniden gündeme alınması için baskı kurmaması ise dikkat çekiyor

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kâhta’nın, Hayalleri, Başka, Bahara, Kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı