Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 22:26
 
Kâhta’nın Tüm Renkleri “Büyük Kahta Buluşması”'nde Birleşti
Spor Haberi
Kâhta’nın Tüm Renkleri “Büyük Kahta Buluşması”'nde Birleşti

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın BAL Ligi 2.Guruptaki temsilcisi ve ligin iddialı takımı Kahta02 Spor, sezonun ikinci yarısına daha güçlü bir şekilde mücadele etmek için Kâhta’nın tüm renkleri,Kahta02 Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Büyük Kâhta Buluşması”nda birleşti.

 

BAL Ligi 2.Gurupta mücadele eden ve 3.lige emin adımlarla ilerleyen Adıyaman temsilcisi Kahta02 Spor, sezonun ikinci yarısına daha güçlü bir şekilde mücadele etmek için Kâhta’nın tüm renkleri,Kahta02 Spor Kulübü tarafından düzenlenen “Büyük Kâhta Buluşması” nda birleşti.

 

Baraj kenarında Esonya Düğün Salonunda düzenlenen yemekli geceye Kâhta Kaymakamı Saadettin Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Öner, Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, AK Parti Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni, Kahta02 Spor Onursal Başkanı ve Ses Sanatçısı Kâhtalı Mıçı, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları temsilcileri, kulüp yöneticileri ve yaklaşık 500 kişilik Kâhtalı sporsever katıldı.

 


Programın açılış konuşmasını yapan Kahta02 Spor Kulübü Futbol Şube Sorumlu ve aynı zaman Adıyaman Üniversitesi Beden Eğitimi ve Yüksek Okulu hocası Doç.Dr. Fatih Murathan,Kahta02 Spor Kulübü  hakkında verdiği teknik bilgide, kulübün 14 hafta sonunda 10 galibiyet,2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 32 puan +28 puan averajı ile ikinci sırada yer aldığını ifade etti.


Kulübün mali durumu, teknik kadro, idare yapısı, ilk yarıda yapılan ara transferler, kamp çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Murathan,  Kahta02 Spor kulübünde 29 lisanslı sporcunun yer aldığının, bunlardan 13’ünün Adıyaman ve Kâhta nüfusuna kayıtlı olduğunu belirterek, Kahta02 Spor’un ikinci yarıda ortaya koyacağı çok iyi bir performans ile şampiyon olacağına inancının tam olduğunu söyledi.

 

Kulüp Şube Başkanı Fatih Murathan’ın konuşmasının ardından programa davet edilen ancak yoğun mazeretleri nedeniyle katılamayan AK Parti Milletvekilleri Ahmet Aydın ve Fatih Toprak’ın telgraflarının okunmasının ardından söz alan Kahta02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım,“Kâhta, tarihi bir süreçten geçiyor. Kâhta02Spor Kulübü başkanlığı olarak bu kuruluşun dalga dalga büyümesi için elimizden gelen bütün imkânları seferber ediyoruz. Yönetimimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız, taraftarlarımız ve Kâhta halkıyla adeta kenetlenerek tarihi bir başarıyı ilçemize kazandırmak istiyoruz.Kâhta02Spor; bir bireyin, bir zümrenin, bir siyasi partinin veya bir ideolojinin takımı değildir. Kâhta02Spor, tüm Kâhta’nın ortak değeri ve takımıdır.Kâhta02Spor Kulübü kural ve kaideleri olan bir kulüptür. İlk yarıda Kâhta02Spor arması altında mücadele eden hiçbir futbolcumuzun emeğine ve alın terine saygısızlık yapmadık. Bütün futbolcularımızı birbirinden ayırmaksızın daha kararlı bir şekilde mücadele etmelerini sağlamak gerekli imkânları sağladık. Sakatlanan oyuncularımıza sahip çıktık. Kâhta’da gerek yönetimimiz, teknik heyetimiz ve futbolcularımız gerekse de taraftarlarımızın göstermiş olduğu üstün ahlaki erdemlilik vesilesiyle Adıyaman genelinde futbol yeniden dizayn edilmeye başlandı. İnşallah sezon sonunda BAL ligi şampiyonluğumuzla 3. Ligde Adıyaman’ımızı en güzel şekilde temsil edeceğimize huzurlarınızda söz veriyorum.

 

 

“Bal ligine değil, Türk futboluna damga vurmaya geliyoruz”

 

Biz başarıya yönetim olarak inandık, taraftar olarak inandık ve en önemlisi Kâhta halkı olarak inandık. Biliyoruz ki zafer inananların olacaktır. Kâhta02Spor Kulübü birlik ve beraberlik şuuruyla hareket ederek daha büyük zaferlere ulaşacaktır. Kâhta halkının kulübüne göstermiş olduğu ilgi ve alaka takdire şayandır. Bu nedenle biz Bal ligine değil, Türk futboluna damga vurmaya geliyoruz. Kâhta02Spor, artık halkın takımı oldu! Her gün dalga dalga büyüyerek muazzam bir taraftar kitlesine ulaşarak Türk futboluna damgasını vurmuştur. Tribünlere sığmayacak kadar büyüdük. İşte tam da bu noktada ilimizin bürokrasine ve siyasetçilerine Kâhta halkı adına seslenmek istiyorum: Artık şehrimize yakışır modern bir stadyum hak ettik. 

 

“Hiç kimse Kâhta02Spor’u ve Kâhtalıları hafife almasın”

 

02.02.2020, öğlen saat 02.’de Kâhta02Spor ile Adıyaman 1954 kulüpleri arasında yapılacak müsabaka böylesi anlamlı bir tarihe denk geldi. Bütün Kâhtalı hemşehrilerimden istirham ediyorum. Lütfen bu sese kulak verin. Bu maçta skoruyla, tribünleriyle, misafirperverlikleri ile tekrardan tarih yazacak ve kazanan taraf hiç şüphe yok ki Kâhta02Spor ve Kâhtalılar olacaktır. Buradan Adıyaman yönetimine de seslenmek istiyorum. Hiç kimse Kâhta02Spor’u ve Kâhtalıları hafife almasın. Onları da sağduyu çağrısı yapmaya, provokatif söylemlerden uzak durmaya davet ediyorum. Çünkü birlikte başarmamız lazım. 

 

“Ve sonunda kazanan taraf biz olacağız”

 

Emin olunuz ki, diğer rakiplerimizle oynayacağımız 9 maçın önemi ve ehemmiyeti ne ise Adıyaman 1954 Spor’la yapacağımız maçın önemi odur. Şu iyi bilinmelidir ki, provokatif ve toplumu gerdirecek söylemlerin kazananı olmaz. Bu sebeple özellikle sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarınıza ve bu platformda yapılan yorumlara, toplumda konuştuklarımıza hassasiyet göstererek sağduyulu olacağız. Ve sonunda kazanan taraf biz olacağız. Bu büyük ve tarihi buluşmada, kaynaşma ve dayanışma gecesinde hepinizi, bütün Kâhta halkını Kâhta02Spor halkası etrafında toplanmaya ve birbirleriyle kenetlenmeye davet ediyorum.

 

 

“Kalbi Kâhta02Spor için atan herkese şükranlarımı sunuyorum”

 

İşte ‘hedef 10 bin üye’ sloganıyla başlattığımız üyelik kampanyasına olan desteğiniz çığ gibi büyüyor. Ümid ve temenni ediyoruz ki, üst liglere bu birlik ve beraberlik bilinciyle hareket ederek çıkacağız. Tüm gençlerimize, esnaflarımıza, memurlarımıza, iş adamlarımıza, idari amirlerimize kısaca kalbi Kâhta02Spor için atan herkese şükranlarımı sunuyorum”

 

Başkan Yıldırım Konuşmasında sonra selamlama konuşması için mikrofona davet edilen Kâhta Belediye Başkanvekili Osman Erol ise yaptığı kısa konuşmada,”Böylesi anlamlı bir geceye şahitlik yapmak muzlu mutlu ediyor. Belediye olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazırız. Kâhta Belediyesi her zaman gençlerimizin yanındayız.Kahta02 Spor Kâhtalılarındır.Kahta02 Spor’u Kâhta halkının takımı haline getirilmesinde emeği geçen her kese teşekkür ediyoruz ”şeklinde konuştu.

 


Sonu konuşmacı olarak söz alan Kâhta Kaymakamı Saadettin Doğan ise yaptığı konuşmada,”Bir Trabzonlu ve Trabzon taraftarı olarak bir kentin bir taraftar grubunun şampiyonluğu ne kadar istediğini ne kadar arzuladığını yakinen bilenlerden bir tanesiyim. Kâhta’da göreve başladığım günden itibaren Kâhta’nın taraftarından futbolcusuna, spor kulübü yöneticisinden siyasetçisine hemen her kesiminin şampiyonluğu kendilerine istedikleri kadar Trabzon Spor içinde istediklerine bizatihi şahit olduğumu belirtmek istiyorum. Aslına bakarsanız Futbol Şube sorumlusunun yapmış olduğu bilgilendirmede Kahta02 Spor’un her şeyi ile profesyonel ligde top oynadığını bize gösterdi.Sadece bunun hukuki olarak tescili kaldı inşallah futbolcularımız bunu başaracaklardır.Her şeyden önce futbolda başarının kulübe gönül verelerin maddi ve manevi desteklerinden geçtiğini ifade etmek isterim.Bu akşam Kulüp başkanımızın,futbol şube başkanımız bize verdiği mesaj da.Kulüp başkanımızın yapmış olduğu fedakarlığa hepimiz şahidiz.Sizlerde kulübünüzün şampiyonluğa yürümesi daha sonra playoff’ları aşarak önümüzdeki yıl profesyonel 3.ligde top oynaması için gereken fedakarlığı yapacağınızdan eminim ”dedi.


Yapılan konuşmaların ardından yemek ikramına geçildi. Program,daha sonra sahne alan Adıyamanlı ünlü Türkücü ve Kahta02 Spor onursal başkanı Kâhtalı Mıçı’nin seslendiği hareketli türküler eşliğinde taraftar ve futbolcular birlikte halay çekmesiyle son buldu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kâhta’nın, Tüm, Renkleri, “Büyük, Kahta, Buluşması”'nde, Birleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı