Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 00:25
 
Kâhtalı Sporseverler Yeni Stat İstiyor!
Spor Haberi
Kâhtalı Sporseverler Yeni Stat İstiyor!

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) mücadele eden takımları Kahta02 Spor kulübü karşılaşmalarını stat yetersizliğinden dolayı stat duvarları üzerinde izleyen taraftarlar yeni stat istiyor.


500 seyirci kapasiteli olan ancak seyircinin 3 bin kişinin üzerine çıktığı müsabakalarda taraftarlar, stat yetersizliğinden canını hiçe sayarak stat duvarları ve korkulukları üzerinde müsabakaları izliyor.


BAL Liginde 1 takım amatör 1.ligde 3 takım, 25 okul takımı ve yaklaşık 1.200 futbolcunun faaliyet sürdürdüğü Kâhta’da mevcut stadın ihtiyaca cevap vermediğinden yakınan futbol kulüp yöneticileri, taraftar ve sporseverler,  gerek nüfus bakımından, gerekse de spor alt yapısı bakımından yeterli kapasiteye sahip Kâhta’ya yakışır bir stat yapılmasını istiyor.

 

Kâhta’ya yeni bir stadın yapılması için başta Ahmet Aydın olmak üzere Adıyaman Milletvekillerinin stat konusuna el atmasını bekliyor.

 

Konu ile ilgili EKO GAP HABER’e konuşan futbol kulüp yöneticileri ve taraftarlar; “Kâhta sıradan bir ilçe değil. 100 bin nüfuslu bir ilçe. Gerek sahip olduğu nüfus bakımında gerek spor faaliyetleri bakımından Adıyaman’dan sonra gelen ilçe. Kâhta’nın BAL liginde oynayan bir spor kulübü, 3 amatör takımı,25 okul takımı ve toplamda ise yaklaşık 1.200 sporcu mevcut. 1966-67 yıllarında yapılan Kâhta Stadı revize edilmesine rağmen günümüzde ihtiyaca cevap vermiyor. İlçede semt sahaları olmadığından faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri ve okul takımları çalışmalarını ve karşılaşmalarını bu statta yapıyor.


Yine diğer bir husus mevcut stadın ilçenin ve iki mahallenin ortasında kalmış olması. Stat çevresinde yer alan konutlarda mahalle sakinleri, seslerden duydukları rahatsızlıkları zaman zaman çeşitli tepkilerle dile getirmekteler. İlçe yöneticilerimizden, milletvekillerimizden İlçe Spor Müdürümüzden ilçemizin ihtiyacı olan yeni bir stadın yapılması için de girişimlerde bulunmalarını bekliyoruz.” şeklinde taleplerini dile getirdiler

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kâhtalı, Sporseverler, Yeni, Stat, İstiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı