Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 21:52
 
Kahta AK Parti'de ilk aday Halil Geyik oldu
Gündem Haberi
Kahta AK Parti'de ilk aday Halil Geyik oldu

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesinde AK Parti eski Belediye Meclis Üyesi  Halil Geyik,önümüzdeki günlerde yapılacak AK Parti İlçe kongresinde, ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim oldu.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) eski Belediye Meclis Üyesi  Halil Geyik,gazetemize yapmış olduğu ziyarette,önümüzdeki günlerde yapılacak AK Parti İlçe Kongresinde  İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


Kahta'da uzun yıllardan beri eski Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ekibinde siyaset yapan Halil Geyik,parti tabanından gelen istek ve talep doğrultusunda aday olduğunu söyledi.


Kahta'da partilerinin daha diri, daha güçlü ve birlik içerisinde olması kaydıyla göreve talip olduğunu belirten Geyik,gazetemize EKO GAP HABER'e yapmış olduğu açıklamada;

 


"Yakşık 26 yıldan beri siyaetin içerisindeyim.26 yıldan beri Milli Görüş çizgisinden ala taviz vermedim.Siyasete 19914 yılında Refah Partisi gençlik kollarında başladım.Daha sonra 2001 yılında yeni kurulan Saadet Partii kurucu üyesi olarak yönetimde yer aldım.2002 yılında Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirildim.2004 yılında yapılan yerel seçimde adayımız Abdurrahman Toprak yanında yer alarak seçimi kazandık. 2009 yılında Saadet Partisi İlçe Başkanlığına seçildim.2010 yılında eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak ve ekibimizle birlikte Numan Kurtulmuş'un kurduğu HAS Partiye geçtik.2012 yılında Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş'un kararı doğrultusunda eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak ve ekibimizle birlikte AK Parti'ye katılım yaptık.Eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak 2014 yerele seçiminde AK Parti'den aday olunca yanında yer aldık.Belediye Meclis Üyesi Adayı olarak girdiğimiz seçimde büyük bir farkla seçimi kazandık.2014-2019 yılları arasında Belediye Başkan Yardımıcısı olarak görev aldım.Halen siyasette eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak ile birlikte AK Parti üyesi olarak yoluma devam ediyorum.


"Kongreler siyasi partiler için yenilenmedir"


Malumunuz AK Partimizin 7.Olağan Kongre üreci başladı.Önümüzdeki günlerde AK Parti İlçe Teşkilamızın kongresi yapılacak.Kongreler siyasi partiler için yenilenmedir.Hepimizin ortak amacı partimizin ilçe başkanlığı yarışı değil, hizmet yarışıdır. Bu yarışta bizlerin savaşı asla birbirimizle değil. Ortak düşüncemiz, ilçemizin daha yaşanabilir bir kent olması partimizin ve teşkilatımızın daha iyi hizmetler yapabilmesi sevdasıdır. 


"AK Parti İlçe Başkanlığı görevine talibim"


Bu konuda başta eski Belediye Başkanımız Abdurrahman Toprak olmak üzere bugüne kadar siyasette birlikte yol yürüdüğümüz dava arakdaşlarımız önümüzdeki günlerde yapılacak ilçe kongeresinde aday olmamı istedi.Bende başta eski belediye başkanımız Abdurrahman bey olmak üzere bugüne kadar gençlik ve kadın kolllarımızda görev almış partililerimiz ve parti tabanında yaklaşık 500,600 kişi ile yaptığım istaişereler sonucunda,Doğduğum ve büyüdüğüm Kahta ilçemizde mensubu olduğum AK Partimizin bayrağını daha üst seviyelere ve halkımızla daha kucaklaşma adına AK Parti Kahta İlçe Teşkilatmızın önümüzdeki günlerde yapılacak olan 7.olağan kongresinde aday olmaya karar verdim.İnşallah yarın İl Başkanlığımıza giderek göreve talip başvurumu ileteceğim.


"Halkımızın bana verdiği destek ile adayım"


AK Partili kimliğimi bugün, halkımıza hizmet etme, sorunlarına ortak olma ve çözme noktasında, bu yüce göreve inancımla ve halkımızın bana verdiği destek ile adayım.Onun için biz Kahta'da partimizin daha diri, daha güçlü ve birlik içerisinde olması kaydıyla bu göreve talibim. Bizim gayemiz birleştiricilik, bütünleştiricilik ve kucaklamaktır. Ak Parti gücünü halktan alır, halkımızın yanında olduğumuz sürece de halkımız bize güç verecektir, buna bizim inancımız tamdır.Bu anlamda kapı kapı her mahallede, her sokakta çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bizim davamız, ülke davası. Halkımızın geleceği, ülkemizin bekası, halkımızın çıkarlarını nasıl korumak, çocuklarımıza nasıl gelecek yaratabiliriz, umutlarını geliştirebiliriz olmalı. Bizim hedefimiz ie reisimiz dediği gibi "Hedefe 2023".


"AK Parti'nin neferi olmaktan onur ve şeref duyuyorum"


Üyesi olmaktan ve AK Parti ailesinin bir mensubu bir neferi olmaktan onur ve şeref duyduğumu belirtmek isterim. Bugün itibari ile 19 yıldır ülkemizin daha büyümesi daha bağımsız bir hale gelmesi refah ve yaşam kalitesinin artması, tam bağımsız güçlü Türkiye için çalışan Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gayret ve çabaları ortadadır.Bizlerde yanında aktif olarak yer alarak mücadeleye destek olmak istiyoruz.


"Bu yarışta bizlerin mücadelesi asla birbirimizle değildir"


Bugüne Partimizin yönetimlerinde yer alarak hizmet eden her kese şükranlarımı sunuyorum.İfade ettiğim gibi bu bir bayrak yarışıdır,bu yarışta bizlerin mücadelesi asla birbirimizle değildir.Parti büyüklerimizin ve Genel Merkezimizin uygun görmesi durumununda 2023 yılında yapılacak genel seçimde partimizin oy çıtasını daha yükeklere çıkartarak üstün başarı sağlamaktır. Çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamak sureti ile köy köy mahalle mahalle bütün hemşerilerimizin derdine derman olmak için mücadele edeceğiz.Takdir Genel Merkezimizindir.Partimizin vereceği karar şimdiden saygı duyacağımı belirtmek isterim"şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta, AK, Parti'de, ilk, aday, Halil, Geyik, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı