Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 21:05
 
Kahta'da Atatürk Barajı Bir Can Daha Aldı!
Bölge Haberi
Kahta'da Atatürk Barajı Bir Can Daha Aldı!

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde sıcaklardan dolayı serinlemek isteyen 23 yaşındaki bir genç girdiği Atatürk Barajı Gölet’inde boğuldu.


Kâhta’da bir beyaz eşya ve mobilya mağazasında çalışan ve kısa süre önce askerlik görevini tamamladıktan sonra terhis olduğu öğrenilen 23 yaşındaki Muhammet Samet Avseren, yanında 3 arkadaşı ile birlikte Kâhta Çayı mevkiinde serinlemek için baraj gölüne girdikten bir süre sonra gözden kayboldu.


Arkadaşlarının çabalarına rağmen kurtarılmayan Avseren’in cansız bedenine olay yerine gelen Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Polisi tarafından sudan çıkarıldı. Oğlunun durumunu öğrenen ve olay yerine gelen ve oğlunun sudan çıkarılışını izleyen  annesinin feryadını yürekleri dağladı.


Olay yerine gelen Savcısının talimatıyla 23 yaşındaki Muhammet Samet Avseren’in cesedi otopsi için Kâhta Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.


Son zamanlarda artan sıcak havanında etkisiyle Atatürk barajında yaşanan boğulma vakalarına karşı tüm vatandaşları uyarıyoruz. Baraj veya göletlerde yüzmek oldukça tehlikeli. Özellikle gençlerimizi baraj veya göletleri girmemeleri konusunda uyarıyoruz.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'da, Atatürk, Barajı, Bir, Can, Daha, Aldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı