Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 10:51
 
Kahta Devlet Hastanesi’nde Masa Başı HAP Tatbikatı
Sağlık Haberi
Kahta Devlet Hastanesi’nde Masa Başı HAP Tatbikatı

HABER MERKEZİ-Adıyaman'ın Kahta ilçesi Devlet Hastanesi’nde acil ve afet durumlarına hazırlıklı olabilme amacıyla Masa Başı HAP tatbikatı gerçekleştirildi.


Sağlık Kurumları Afet ve Acil Durum Planları Uygulama Yönetmeliği kapsamında, Kahta Devlet Hastanesi’nde Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) tatbikatı yapıldı.


Sivil Savunma Uzmanı Hasan Yavaş’ın organizesinde ve Başhekim Yardımcısı Dr. Betül Sertel’in başkanlığında yapılan tatbikatta birçok kurumdan personel görev aldı.


Tatbikatta, görev alan personele afet ve acil durumlarında nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziksel kapasite ve yeteneklerini nasıl verimli kullanabilecekleri aktarıldı.


Olası afetlere karşı hazır olmak adına tatbikatları periyodik olarak yaptıklarını ifade eden Hastane Başhekimi Op.Dr.Abdulkadir Dost, “Olası afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımakta. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık oluşturan bu uygulamaları farklı afet senaryoları hazırlayarak daha da geliştirmekteyiz. Yaptığımız deprem konulu masa başı tatbikatında görev alan herkese teşekkür ederim.” dedi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta, Devlet, Hastanesi’nde, Masa, Başı, HAP, Tatbikatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı