Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 15:10
 
Kahta'nın yeni kaymakamı göreve başladı
Bölge Haberi
Kahta'nın yeni kaymakamı göreve başladı

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesi  Kaymakamlığı'na atanan  Sadettin, görevine başladı.

 

Erzurum Vali Yardımcısı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığı’nın 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Trabzon'un Sürmene İlçesi Kaymakamlığına atananan Ahmet Gazi Kaya'dan boşalan Kahta Kaymakmlığı görevine atanan Saadettin Doğan, görevine başladı.

 

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kaymakam Doğan'ın göreve başlaması dolayısıyla makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Ziyaret sonrası sosyal medaya hesabında açıklamada bulunan Başkan Turanlı,"Kahta’mızda yeni göreve başlayan Kaymakamımız Sayın Saadettin Doğan’ı ziyaret ederek, hayırlı olması temennisinde bulunduk. İnşallah, istişare ve uyum içerisinde ilçemizi daha iyi hale getirmek için gayret göstereceğiz"şeklinde ifade etti.

 

Kaymakam Saadettin Doğan kimdir?

 

Kaymakam Saadettin Doğan;23.01.1987 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Çaykara’da, orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 2005 yılında girmiş olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu yönetimi bölümünden ise 2009 yılında mezun oldu. Aynı yıl Maliye Bakanlığı Vergi Denetmen Yardımcılığı sınavını kazanarak 5 ay süre ile Vergi Denetmen yardımcılığı görevinde bulundu.

 

2010 yılında Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Rize Kaymakam adayı olarak görevine başladı. Rize’de vilayet stajını, Mudanya/Bursa’da Refakat stajını yapan Sayın Saadettin DOĞAN, Şanlıurfa’da teftiş stajı görevini tamamlayarak Amerikan’ın Virginia Tech Üniversitesinde dil eğitimi ve Amerikan Yönetimi sistemi üzerine eğitim aldı. 2016 yılında Aksaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Beyağaç/Denizli ve Samsun’un Yakakent İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. 11/09/2014 – 09/12/2016 tarihleri arasında Emirgazi Kaymakamlığı; 1 Eylül 2018 yılına kadar Çat Kaymakamlığı görevini ifa etmiş olup 1 Eylül 2018 Tarihli ve 30522 Sayılı 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Erzurum Valiliği Vali Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'nın, yeni, kaymakamı, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı