Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 22:45
 
Kahta OSB'ye Cami Yapılıyor
Bölge Haberi
Kahta OSB'ye Cami Yapılıyor

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Kahta İlçesi Organize Sanayi Bölgesi'nin cami ihtiyacı giderliyor.Kısa süre önce kurulan Kahta OSB Cami Yaşatma Derneğinin öncülüğünde yapılacak OSB Cami,bin kişinin aynı anda ibadet yapabileceği şekilde inşa edilecek.


Caminin yaptırılması için iş adamları ve sanayicilerden oluşan Kahta Organize Sanayi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği nin öncülüğünde,İlçe Müftlüğünün ve hayırsever vatandaşların desteğinde yapılacağı belirtildi.


Kahta Organize Sanayi Bölgesi içinde yapılacak olan cami için hazırlıklar tamamlandı. İçerisindeki firmalarda toplam 2 bin 500 civarında kişinin istihdam edildiği Kahta OSB sınırları içinde yapılacak olan caminin, kurulması planlanan 2.etap OSB'ye hizmet edecek şekilde  inşa edileceği  öğrenildi.


Kâhta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik,beraberinde OSB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Çelik ile birlikre RASA Tekstil Müdürü ve aynı zamanda kıa üre önce kurulan OSB Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı olan Mustafa AKSOY'u ve Kâhta OSB'de faaliyet gösteren yatırımcıları işletmelerinde ziyaret ederek yapılacak caminin projesi yapılacağı yapılacak yer ile ilgili istişarelerde bulundu.

 


Caminin yapılmasında Müftülük olarak üzerine düşeni yerine getriceklerini belirten İlçe Müdtüsü Rıfat Çevik,""Bildiğimiz kadarıyla 2 binden fazla çalışanı var OSB'nin. Şu anda geçici olarak bir işletmede namazlar eda ediliyor. Ancak caminin yapılması ile din hizmetlerimizi daha rahat bir şekilde sağlayacağız. Müftülük olarak bize düşen tüm sorumlulukları yerine getirerek OSB Camisini hayırsever vatandaşlarımızla beraber el birliği ile kuracağız" dedi. 

 

Sanayi, ihracat ve istihdamın büyümüsünde OSB'lerin büyük rolünün olduğuna işaret eden Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi ve Kâhta OSB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Çelik ise; "Halihazırda Türkiye'de 330'dan fazla OSB var. Ve OSB'lerde 2 milyondan fazla istihdam sağlanıyor. Biz Kâhta OSB olarak kısa sürede büyüme göstererek kısa sürede büyük atılımlar yaptık. Enerji Nakil Hattımızın yapılması, 2. etabın açılması ve Camimizin inşa edilmesi ile Kâhta OSB, Bölgenin yatırıma en cazip Sanayi Bölgeleri arasına girecektir" şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta, OSB'ye, Cami, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı