Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 21:49
 
Kahta'ya Bilim Sanat Merkezi
Eğitim Haberi
Kahta'ya Bilim Sanat Merkezi

EKO GAP HABER-Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, Kâhta’da Bilim Sanat Merkezi’nin açıldığının müjdesini verdi.

 

Daha önce sadece Adıyaman merkezde bulunan Bilim Sanat Merkezi Bakanlık nezdinde yapılan çalışmalar sonucu Kâhta ilçesine de kazandırıldı.

 

Özel yetenekli çocukların eğitimleri için BİLSEM’lerin çok önemli bir rol oynadığını dile getiren İl Müdürü Alagöz, bu çocukların yeteneklerini keşfettirme ve onları daha da ileri seviye getirmek bu çocuklara karşı bizim büyük sorumluluğumuzdur. Bu ülkenin yarınları için özel yetenekli çocuklar son derece önemlidir.

 

Ülkelerin çeşitli zenginlik kaynaklarının olduğunu dile getiren Alagöz, bu kaynakların en önemlilerinden bir tanesi zihinsel sermaye olduğunun dile getirdi. BİLSEM’in Kâhta eski Halk Eğitim Merkezi binasında 2020-2021 EğitimÖğretim yılında hizmet vereceğini belirtildi.

 

Kahta, Samsat, Gerger ve Sincik ilçelerine hizmet verecek BİLSEM öğrencilere ders dışında müzik, resim ve zihinsel alanda destek eğitimi verecek. Bu ilçelerde hâlihazırda otuzun üzerinde öğrenci Adıyaman BİLSEM’e kayıtlıdurumda. Bu yıl için mevcut ilçelerde 1000’in üzerinde öğrenci başvurusu mevcut.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta'ya, Bilim, Sanat, Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı