Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 02:01
 
Kahta02 Spor Kulübü İstişare Toplantısı Geniş Katılımla yapıldı
Spor Haberi
Kahta02 Spor Kulübü İstişare Toplantısı Geniş Katılımla yapıldı

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın BAL Ligindeki iki temsilcisinden biri olan Kahta02 Spor Kulübü yönetimi istişare toplantısı geniş katılımla gerçekleştirildi.

 

Kâhta Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya Kâhta Kaymakamı Saadettin Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sertyalçın, Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Turan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek,Kahta02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, kulüp antrenörleri, Kâhta Sporlu eski futbolcular ile futbol severlerin de katıldığı istişare toplantısında, kulübün finansal durumu, yapılan çalışmalar, elde edilen başarılarda devamlılığın sağlanması, kurumsallaşma, üyelik sitemi, kulübe gelir getirici kaynakların yaratılması, sporcuların genel durumu konuşuldu. 

 


Toplantının açılış konuşmasını Kahta02 Spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım yaptı.


Konuşmasına kulübün gelmiş olduğu aşama ve bundan sonraki sürece ilişkin yapılması gerekenlere işaret eden Başkan Yıldırım, şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kahta02 Spor kulübünün 2 milyonluk bir bütçeye ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.


Kahta02 Spor kulübünün kurumsallaşması zorunluluğuna vurgu yapan Başkan Yıldırım, bunun için üyelik kampanyası başlatacaklarını belirtti.


Gerek müsabakalarda olsun gerekse Kahta02 Spor‘a destek anlamında olsun kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Doğan ve İlçe Emniyet Müdürü Sertyalçın’a teşekkür eden Yıldırım, konuşmasında;


“Her zaman desteklerini gördüğümüz Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Müdürümüze bu akşam da bizleri yalnız bırakmadıkları için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Oluşturduğumuz güçlü yönetim ve güçlü kadro ile ciddi bir kulüp olduk. Büyük hedeflerle yola çıktık. Hedeflerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.Kahta02 Spor kulübümüzü BAL ligine taşıdık. Malumunuz BAL liginde Adıyaman’ın iki takımı olarak yer almaktayız. Bugün ligin ilk yarasını 2.sırada kapatmış bulunuyoruz. Lider Adıyaman 1954 Spor ile aramızda bir puan var. 

 


“2 milyonluk bir bütçeye ihtiyacı var”


BAL liginin ciddi giderleri var. Bugün itibarı ile sporcularımızın ve teknik kadromuzun peşinatları ödenmiştir. Bugüne kadar 3 milyonluk bir bütçe harcamışız. Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kahta02 Spor kulübümüzün 2 milyonluk bir bütçeye ihtiyacı var. Çünkü şampiyonluğa oynayan bir kulübümüz ona göre transferlerimiz olmuştur. İddiamız olmamış olsaydı 2 milyonluk bir bütçe kâfiydi.


“Hedefimiz 10 bin üye”


Her zaman şunu söyledik;Kahta02 Spor Musa Yıldırım’ın kulübü değildir. Evet, maddi olarak bir yük var omzumda ve de bugüne kadar gücüm nispetinde kulübü buraya kadar getirdim. Her ne kadar ben bu yükü taşıyor isem de bu kulüp Musa Yıldırım’ın değildir. Geçici olarak başkanlık yapıyorum. Bu kulüp tüm Kâhta halkınındır. Bu sebeple yönetim kurulumuzla üyelik uygulaması kararı aldık. Üyelikle ilgili bir kampanya başlatıyoruz. Hedefimiz 10 bin üye. Biz bunu sadece Kâhta’da değil il dışında ve yurtdışında yapacağız.

 

“Kahta02 Spor kulübünün kurumsallaşması gerekiyor”

 

Kurumsallaşmayan bir kulübün yaşayabilme imkânı yoktur. Bu başarının şahsım ile sınırlı olmasını istemiyorum.Kahta02 Spor kulübünün kurumsallaşması gerekiyor. Bununla ilgili stat talebimiz var, tesisi talebimiz var. Bizden sonra kulübümüzün devam etmesi ve Kâhtalı gençlerin yetişmesi için ciddi bir alt yapı oluşturmamız şart. Ciddi bir alt yapının olması için ciddi bir üye sayısının olması lazım. Üyeleri olan ve kısa bir süre içerisinde kulübümüzü kongreye götürerek güven tazelemeye ve görevi başka arkadaşlara devretmeye hazırız. Kahta02 Spor kulübünün yaşayabilmesi için kurumsallaşması, Kâhta halkının sahiplenmesi ve ekonomisinin iyi olması lazım. Bugün toplanmamızın nedeni hem bu konuyu, hem kurumsallaşma ile ilgili hem de kulübümüze varsa farklı gelir getirici uygulamalar onlar hakkında istişare etmek. Bugün burada bu işleri çok iyi bilen arkadaşlarımız var aramızda. Biz bu işi başarırsak Allah izniyle çok rahat bir şekilde 3.lige çıkacağız.3.ligin kapsını açmış durumdayız. Şu anda fikstür olarak şanslıyız, kadro olarak çok güçlüyüz ”dedi.

 

Kaymakam Doğan:“Kahta02 Spor ve taraftarı profesyonel ligi hak ediyor”

 

Konuşmasına Kahta02 Spor kulübü toplantısının yoğun bir katılımla gerçekleştiriliyor olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Saadettin Doğan,”Kâhta’ya olduktan sonra maçları takip etmeye gayret ediyorum. Trabzonlu olmam münasebetiyle çok iyi futbol oynamasam da futbolun nasıl oynandığını bilirim. Şunu rahatlıkla ifade etmek isterim ki Kahta02 Spor gerçekten göze hoş gelen bir futbol oynamakta. Bir ilçe takımı olmasına rağmen grubunda bulunan büyükşehir takımlarının hemen hepsiyle Kâhta’ya yakışır mücadele etmekte. Böyle bir başarı güçlü bir yönetim ve finansal yapı ile doğrudan ilişkili. Her türlü sportif faaliyetin finansal bir desteğe ihtiyacı zaruridir. Bu anlamda bence Kahta02 Sporun futbolcuları, yönetimi taraftarları ile beraber bu desteği hak ediyorlar. 

 


 

En son Siverek maçını seyrettiğimde, bu takım profesyonel ligi taraftarları ile beraber hak ediyor dedim. Bırakın 3.ligdeki takımları bugün süper ligde top oynayan pek çok kulübün bile Kahta02 Spor’un sahip olduğu tutkulu, ateşli, maçı takip eden, koparmaya çalışan ateşli bir taraftar grubuna sahip olmadığını hep birlikte görüyoruz. Futbolu güzelleştiren hususlardan bir tanesi bir anlam taraftır da. Traftar olmadan seyrettiğiniz maçlar halı saha maçı keyfinden öteye gitmez. Dolayısıyla bu kent futbolu seviyor.Kahta02 Spor’u bütün dinamikleri ile beraber sahiplenmiş başarılı olmasını istiyor. Hal böyle olunca bu kulübün başarılı olmaması hiçbir sebep yok. İnşallah bu sene bu takım profesyonel lige çıkacağını canı gönülden inandığımı belirtmek isterim. 

 

"Kulübün düzenli bir gelire sahip olması için üyelik sistemi şart"

 

Kâhtalılar olarak yapılması gereken temel şey takım profesyonel lige çıksın veya çıkmasın kulübe sahip çıkmak, her türlü desteği sağlamak. Kulübün düzenli bir gelire sahip olması için de kulübe kaynak sağlayacak üyelik sisteminin geliştirilmesi cüzi de olsa aidat sisteminin geliştirilmesi, belli aidatların ödenmesi cüzide olsa kulübe olan aidiyeti geliştirecektir. Eğer bunu yaparsak bu takım bu sene bu sene olmazsa bir daha ki sene muhakkak profesyonel ligde top oynayacaktır. Profesyonel olmanın en büyük avantajı da uzun vadede Kâhtalı sporculara büyük imkânlar sağlayacaktır. Ben futbolun bir kentin sosyal yaşantısına ciddi katkı sunduğuna inanlardanım.BAL liginde oynayan bu takım eğer ki bu şehre bu kadar heyecan getiriyorsa profesyonel lige çıkması halinde neler getirebileceğini hepimizin bir kez daha düşünmemizde fayda var ”şeklinde konuştu. 

 

Yapılan konuşmaların ardından gece geç saatlere kadar süren istişare toplantısı soru cevap şeklinde görüş ve önerilerin getirilmesiyle son buldu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kahta02, Spor, Kulübü, İstişare, Toplantısı, Geniş, Katılımla, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı