Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 17:49
 
'Kanser Hastası Kardeşler İstanbul’da Tedavi Görecek'
Gündem Haberi
'Kanser Hastası Kardeşler İstanbul’da Tedavi Görecek'

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta ilçesinde kanser hastası olan 9 yaşındaki Aziz ve 5 yaşındaki Hüseyin İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi görecek. Aileye müjdeli haberi AK Parti Kâhta İlçe Başkanı Bedir Yeni verdi.


Geçtiğimiz günlerde maddi imkânsızlıklarından dolayı kanser hastası iki çocuğununum tedavisini yapamadığını, çocuklarının sağlığına kavuşması için basın aracılığı destek çağrısında bulunan İnşaat işçisi olan Muhammed Salan'a çocuklarının Gaziantep'te tedavsinin yapıldığı süre zarfında destek sağlayan AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni, Salan ailesinin kanser hastası olan çocukları 9 yaşındaki Aziz ve 5 yaşındaki Hüseyin’in gelişmiş bir hastanede tedavi edilmeleri için harekete geçti.


İlçe Başkanı Yeni, çocukların ve ailenin durumunu AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ile paylaştı. Aydın girişimleri sonucu Salan ailesinin kanser hastası çocukları 9 yaşındaki Aziz ve  5 yaşındaki Hüseyin için İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi görmeleri için gereken işlem başlatıldı.


Aileyi ziyaret ederek gelişmeleri aile ile paylaşan İlçe Başkanı Bedir Yeni, ”Salan ailemizin çocuklarının Gaziantep’te tedavi görmeleri sürecinde de desteklerimizi sunduk. Baba Muhammed Salan Çocuklarının daha gelişmiş bir hastanede tedavi etme talebini bana ilettikten sonra durumu AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın ile paylaştım. Sağ olsun Sayın Vekilimizin girişimleri sonucunda Salan ailemizin kanser hastası olan iki çocuğu Aziz ve Hüseyin yavrularımızın İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi görmeleri için başlatılan işlemler tamamlandı. Ailemiz çocuklarının tedavilerinin tedavilerini yapılacağı Cerrah Paşa Tıp Fakültesine gitmek üzere yarın İstanbul’a hareket edecekler. İnşallah yavrularımız buradan sağlığına kavuşmuş şekilde dönerler. Tedavi süresince her türlü desteği ailemize sunacağız Girişimlerinden dolayı Vekilimiz Ahmet Aydın beye çok teşekkür ediyorum, yavrularımıza Allah tan acil şifalar diliyorum ”dedi.


İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tedavi görecek olmasından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söyleyen baba Muhammed Salan ve anne Çiğdem Salan, desteklerinden dolayı Milletvekili Ahmet Aydın’a, İlçe Başkanı Bedir Yeni ye ve bugüne kadar kendilerine destek olan her kese teşekkür etti.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: 'Kanser, Hastası, Kardeşler, İstanbul’da, Tedavi, Görecek',
Yorumlar
Haber Yazılımı