Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 15:11
 
Karate Camiasının Başı Sağolsun
Spor Haberi
 Karate Camiasının Başı Sağolsun

EKO GAP HABER-Türk karatesinin acı kaybı. Adıyaman'ın Kâhta ilçesinde Karate Federasyonunun görevlendirilmesiyle Kahta İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde 8 yıldır görev yapan Milli Takım Antrenörü Bahri Erşahin, görevli olarak gittiği İstanbul'da geçirdiği kalp krizi sonrası bir süredir yoğun bakımda verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

 

Verdiği yaşam mücadelesinden yenik ayrılan ve dostlarının 'Cesur Yürek' olarak nitelendirdiği Bahri Erşahin hocanın vefatı Türk karate camiasını yasa boğdu.

 

Konu hakkında EKO GAP HABER’e bilgi veren Kâhta Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, “8 yıldan beri kurumuzda çalışan Bahri hocamızın vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Spor camiamızın ve karate camiamızın başı soğulsun.Bahri hocamızın Ailesi İstanbul’da yaşamakta.Hocamızn cenazesi ailesinin isteği doğrultusunda bugün İstanbul öğle namazını müteakip Yenibosna Aksa camisinde kaldırılacak. Taziye Taşkale Köy Derneğinde (Bahçelievler İstanbul ) da kabul edilecek. Bir hafta sonrada İse, Sincik ilçesine bağlı Taşkale Köyü taziye evinde akrabaları tarafında taziye kabulü yapılacaktır Kahta Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak, Merhum Antrenörümüz Bahri Erşahin'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenleri ve karate camiasına sabır ve baş sağlığı diliyoruz ”dedi.

 

Bahri Erşahin kimdir?

 

1 Şubat 1962 Adıyaman doğumlu Bahri Erşahin, 58 yıllık yaşantısının büyük bir bölümü karateye adadı. Adıyaman'da karatenin hayata geçirilmesi ve gelişimi noktasında büyük mücadele veren Erşahin, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde de görev yaptı.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: , Karate, Camiasının, Başı, Sağolsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı