Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 11:54
 
Kaymakam Doğan: Okul Güvenliği İlk Önceliğimizdir
Bölge Haberi
Kaymakam Doğan: Okul Güvenliği İlk Önceliğimizdir

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde düzenlenen ‘Güvenli Okul Güvenli Eğitim’ konulu toplantıda konuşan Kaymakamı Saadettin Doğan, “Okul Güvenliği İlk Önceliğimizdir.  Okullarımızın güvenliği açısından güvenlik kamera sistemlerinin aktif olması gerekiyor. Bu konunun takibini de bizzat kendim yapacağım ”dedi.

 

Eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Kâhta Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ‘Güvenli Okul Güvenli Eğitim’ konulu toplantı kısa süre önce göreve başlayan Kaymakam Saadettin Doğan başkanlığında Kâhta Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

 

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla okullardaalınacak güvenlik önlemleri ve taşıma ile servis araçlarında alınacak önlemlerin konuşulduğu toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Halil Tünçmen, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sert Yalçınkaya, İlçe Jandarma Komutanı Salih Furkan Sağlam,  Okul Müdürleri, Öğretmen ve Okul Aile Birliği başkanları katıldı.

 

Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrenci taşıyan araçlara yönelik denetimlerde 110 aracın denetlendiğini kaydeden İlçe Jandarma Komutanı Salih Furkan Sağlam, okul çevrelerinde suç veya suç unsuru teşkil edecek şahıs veya olaylara müdahale etiklerini belirterek denetimlerinin devam edeceğini belirtirken,İlçe Emniyet Müdürü Kenan Sert Yalçınkaya ise İlçe Merkezinde gerekli tedbirleri alarak sıkı bir şekilde çalıştıklarını söyledi.


Öğlen arası okullarımız için büyük bir sıkıntı doğurduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İ.Halil Tünçmen, öğrencileri okulda tutmak istediklerini, velilerden talep olması durumunda yemek şirketleri veya kantinlerin daha işlevsel hale getirip makul bir ücret karşılığı yemek hizmeti sunabileceklerini ifade etti. Tünçmen,kantinlerde satılan yiyecekler çok önemli olduğunu belirterek ,’Okul kantin logosu’ bulunmayan yiyeceklerin okul kantinlerimizde bulunmaması gerektiğini, uymayan kantin işletmecilerimiz hakkında yasal işlemleri yapacaklarını söyledi.

 


Okullardaki güvenlik kamera sistemlerinin iyileştirilmesi, okul çevresinin güvenliği ve taşıma ile servis araçlarına yönelik denetimlerin gerekliliği gibi önemli konularda konuşan KahtaKaymakam Saadettin Doğan, “Okul Güvenliği İlk Önceliğimizdir.  Çocuklarımızın idari şartnamede belirtilen hususlara uygun araçlar tarafından taşınması bizim için oldukça önemli bir konu.


Taşıma hizmeti verdiğimiz öğrencilerimize kendi çocuğumuzu taşıyormuş gibi taşımalıyız. Bu konuda başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli denetimlerin yapılması önem arz ediyor. Yapılan denetimler esnasında şoför arkadaşlarımızın da denetimleri yapan arkadaşlarımıza gerekli kolaylığı sağlaması bizler açısından önemli.


Okullarımızın güvenliği açısından güvenlik kamera sistemlerinin aktif olması gerekiyor.  Güvenlik kamerasında bir takım sorunların yaşandığı okullarımızda bunların onarımı veyahut iyileştirilmesi gerekiyor. Bu konunun takibini de bizzat kendim yapacağım.


Kolluk kuvvetlerimiz okul çevrelerinde gerekli tedbirleri alıyor. Okul çevresinde duranların öğrenci olup olmadığını öğretmenlerimiz ve velilerimiz daha iyi bilir. Bu konuda okul idaresi ve velilerimize büyük sorumluklar düşüyor. Öğrencilerimizi rahatsız ettiğinize kanaat ettiğiniz kişileri görürseniz lütfen okul idaresi veya kolluk kuvvetlerimiz ile irtibata geçsin. Arkadaşlarımız da bu konuda gerekli tedbirleri alır” şeklinde konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kaymakam, Doğan:, Okul, Güvenliği, İlk, Önceliğimizdir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı