Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 13:17
 
Kaymakam Doğan,Cami İnşaatlarını Gezdi
- Haberi
Kaymakam Doğan,Cami İnşaatlarını Gezdi

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kahta İlçesi Kaymakamı Saadettin Doğan, ilçe merkezindeki çeşit mahallerde yapımı devam eden cami inşatlarını gezdi.


Beraberinde İlçe Müftüsü Rıfat Çevik ile birlikte ziyaretlerinin ilkini Hürriyet mahallesinde yapımı devam eden İhlas Camii inşaatını inceleyerek başlayan Kaymakam Doğan, devam eden cami inşaatı hakkında Müftü Rıfat Çevik, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Memi, İhlas Camisi Yaptırma Yaşatma Derneği yönetim kurulu üyelerinden bilgi aldı.


Daha sonra Girne Mahallesinde yapımı devam eden Hacı Üzeyir Efendi ve Yeni Hastane cami inşaatları ile Kuran Kursu yapılmak üzere Şehit Mehmet Ali Bozkurt'un ailesi tarafından Türkiye Diyanet Vakfına bağışlanan arsada incelemelerde bulunarak Müftü Çevik ve ilgililerden bilgi aldı.

 

Cami inşaatları çevresinde ve içerisinde incelemelerde bulunan Kaymakam Doğan, Milletimizin dini vecibelerini yerine getirmesinde önemli bir yeri olan camilerimizin halkımızın rahat ve huzur içinde ibadetlerini yapabilecekleri bir şekilde olması gerektiğini belirterek yapımına vesile olanlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Kaymakam, Doğan,Cami, İnşaatlarını, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı