Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 17:00
 
Kudüsün kuzeybatısındaki Biddu köyünde 15 yeni Coronavirus vakası tespit edildi
​Ramallahtaki Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhem, yaptığı basın açıklamasında, işgal altındaki Kudüsün kuzeybatısındaki Biddu köyünde 15 Coronavirus vakasının tespit edilmesiyle sayının 84e çıktığını duyurdu.
Gündem Haberi
Kudüsün kuzeybatısındaki Biddu köyünde 15 yeni Coronavirus vakası tespit edildi

Ramallahtaki Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhem, açıklamada, dün Corona nedeniyle hayatını kaybeden kadın ile daha önce temasta bulunan 15 kişiye virüsün bulaştığını, Biddu köyünde virüs bulaşmış insan sayısının 18e yükseldiğini duyurdu.

Gazze Şeridindeki Sağlık Bakanlığı ise iki gün önce aynı karantina merkezinde bulunan iki hastaya ek olarak 7 kişide daha virüs tespit edildiğini ve böylece Gazzedeki toplam hasta sayısının 9a çıktığını açıkladı.

Bakanlık açıklamasının devamında, önceki iki vakayla irtibatlı 7 yeni hastanın sağlık merkezinde karantinaya tabi tutulduklarını ve dışarıdan kimseyle temasta bulunmadıklarını belirtti.

Ramallahtaki Filistin Sağlık Bakanlığının yeni verilerine göre, Coronavirus sebebiyle Filistinde bir kişinin hayatını kaybettiği, vaka sayısının 84e ve iyileşenlerin sayısının ise 16 olduğu ifade edildi. (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kudüsün, kuzeybatısındaki, Biddu, köyünde, 15, yeni, Coronavirus, vakası, tespit, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı