Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 13:36
 
Mahmut Aydın Yaşama Veda Etti
Yaşam Haberi
Mahmut Aydın Yaşama Veda Etti

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinin tanınmış eşraflarından Ramazan Aydın’ın (Ramazani Efendi) oğlu ve 1970’lı yıllarda Kâhta’da MTTB ve daha sonra “AKINCILAR” olarak bilinen "İslamcı" hareketin önemli isimlerinden ve Kâhta’da “Mahmut Dayı” olarak bilinen Mahmut Aydın (64), kalbine yenik düştü ve yaşama veda etti. 


Kâhta İlçesinin tanınmış sevilen ve sayılan eşraflarından Ramazan Aydın’ın oğlu, Mustafa, Abdulkadir Aydın’ın kardeşleri, Ahmet ve Mehmet Aydın’ın ağabeyleri, AK Parti eski milletvekili Mehmet Metiner’in dayısının oğlu Mahmut Aydın vefat etti.


1970’lı yıllarda Kâhta’da MTTB ve daha sonra “AKINCILAR” olarak bilinen İslamcı hareketin önemli isimlerinden biri olarak bilinen ve 90’lı yıllarda HİZBULLAH davasında yargılanıp cezaevinde yatan Mahmut Aydın, 2 yıl önce riskli bir kalp ameliyatı geçirdi. Kalp hastası olan Aydın, gece saatlerinde evinde aniden fenalaştı.Kâhta Devlet Hastanesine kaldırılan Aydın,doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti.


Mahmut Aydın’ın ölüm haberi, ailesi, yakınları ve sevenlerini üzüntüye boğdu.


Ailesi, yakınları ve kalabalık bir kitlenin katılımında hastane morgumdan alınan Mahmut Aydın’ın cenazesi, öğle namazını müteakip Celalettin Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Yeni Mahalledeki Oduncular mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı. 


EKO GAP HABER olarak merhum Mahmut Aydın’a Allah’tan rahmet, ailesin, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 

Mahmut Aydın Taziyesi Celalettin Camiinde yapılacak.

İletişim:0536 732 12 22

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Mahmut, Aydın, Yaşama, Veda, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı