Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 19:33
 
Milletvekili Fırat'tan Turanlı'ya Yanıt 'Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş'
Gündem Haberi
Milletvekili Fırat'tan Turanlı'ya Yanıt 'Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş'

EKO GAP HABER-AK Parti Adıyaman Milletvekili Av.İbrahim Halil Fırat,sosyal medya hesabında isim vermeden Saadet Partili Kahta Belediye Başkanı Yuuf Turanlı'nın açıklamlarına verdiği cevapta,"İnsanda biraz edep olur, adap olur. Kahta’da bir eseriniz, bir dikili ağacınız dahi yok. Yetersizlerin konuyu saptırmaya yönelik kaçış sözü olan; “Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş.” Sizin siyasetiniz, bahane siyaseti, mazeret siyasetidir. Bizim siyasetimizde bahaneye, mazerete yer olmaz"dedi.

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Av.İbrahim Halil Fırat,"benim muhatabım milletvekilleridir" diyen Saadet Partili Belediye Başkanı ibrahim Yuuf Turanlı'ya "AK Parti milletin partisidir. Milletin partisinin ilçe başkanını, milletin iradesiyle seçilmiş olan Belediye Meclis Üyelerini ve halkı muhatap almayanı, biz hiç muhatap almayızşeklinde cevap verdi.


Milletvekili Fırat,AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni'nin Kahta Belediyeinde kamu yararı kararının kaldırılmaının ardından Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yuuf Turanlı ile AK Parti Belediye Mecli Üyeleri araında aylardır devam eden tartışmalara ilşkin AK Parti İlçe Başkanı Bedir Yeni Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yuuf Turanlı ile ilgili yapmış olduğu açıklamalara"benim muhatabım milletvekilleriidir" diyen Turanlı'ya AK Parti Milletvekili Av.İbrahim Halil Fırat'an cevap gecikmedi.

 

Sosyal medya heabında Turanlı'nın açıklamalarına cevap veren milletvelili Fırat,İnsanda biraz edep olur, adap olur. Kahta’da bir eseriniz, bir dikili ağacınız dahi yok. Yetersizlerin konuyu saptırmaya yönelik kaçış sözü olan; “Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş.” Sizin siyasetiniz, bahane siyaseti, mazeret siyasetidir. Bizim siyasetimizde bahaneye, mazerete yer olmaz"dedi.

 

Kahta Belediye Başkanı Turanlı'nın gerçeği bildiği konuyu saptırdığını belirten milletvekili Fırat,yaptığı açıklamada;

 

"Benim muhatabım Milletvekilleri diyen Kahta Belediye Başkanı, AK Parti milletin partisidir. Milletin partisinin ilçe başkanını, milletin iradesiyle seçilmiş olan Belediye Meclis Üyelerini ve halkı muhatap almayanı, biz hiç muhatap almayız.

 

 

"Gerçeği bildiği halde konuyu saptrıyor"

 


Seçim döneminde bol keseden, vatandaşa ve seçim ittifak ortaklarına dağıttığı vaatleri yerine getirememenin suçluluğu içerisinde bulunan Kahta Belediye Başkanı, gerçeği bilmesine rağmen, konuyu saptırıyor.

 

"Meclis kararı, kanunun üzerinde bir karar değildir" 

 

 

Kahta Belediyesi Meclis Üyelerinin, Kamu yararı konusunda almış oldukları meclis kararı, kanunun üzerinde bir karar değildir. 5393 sayılı Belediye Kanununun 15. Maddesinde açıkça belirtilen “Belediyenin proje karşılığı borçlanma yoluyla elde ettiği gelirleri, şartlı bağışlar ve kamu hizmetlerinde fiilen kullanılan malları ile belediye tarafından tahsil edilen vergi, resim ve harç gelirleri haczedilemez.” İfadesi açıktır. Bilmiyorsa, avukatlarına sormasını tavsiye ederiz.


"Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş"


İnsanda biraz edep olur, adap olur. Kahta’da bir eseriniz, bir dikili ağacınız dahi yok. Yetersizlerin konuyu saptırmaya yönelik kaçış sözü olan; “Oynamasını bilmeyen gelin, yerim dar dermiş.” Sizin siyasetiniz, bahane siyaseti, mazeret siyasetidir. Bizim siyasetimizde bahaneye, mazerete yer olmaz.

 

"Bizim üslubumuz milletin üslubudur"

 

Biz milletimiz için gece gündüz demeden çalışır ve verdiğimiz sözleri yerine getiririz. Siz halkı kandırmaya, aldatmaya çalışıyorsunuz. Biz mütevazi halkımızın hep yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bizim üslubumuz milletin üslubudur."

 

BAŞKAN TURANLI NE MİŞTİ!

 

Başkan Yeni’nin açıklamalarına twetter hesabı üzerinden cevap veren Başkan Turanlı,“Benim yüzümden ilçemi cezalandıracaksanız; Halka hizmet edemeyeceksem, 4 yıl sonra halkımın yüzüne bakamayacaksam “BENİ GÖREVDEN ALIN” dediğim için hedef haline getirmek isteyen siyasetçileri halkın takdirine bırakıyorum.”

 

İsim vermeden eski belediye başkanı Abdurrahman Toprak’ı belediyeyi borç batağına sürüklemekle suçlayan Başkan Turanlı, Başkan Yeni’nin televizyonda yapılacak açık oturuma davetine ise” Sayın ilçe başkanının teklifini kabul ediyorum fakat bir şartım var. Muhataplarım gelsin, sizde destekçi olarak yanında olun. Benim muhatabım belediyeyi borç bataklığına sürükleyen partinizin eski belediye başkanı ve onu getiren, destekleyen milletvekilleridir.

 

Ak parti ilçe başkanı bana hodri meydan diyerek, televizyon programına davet ediyor. Olur, TV programına çıkarım. Ama senin yanında belediyeyi borç bataklığına sürükleyen AK Partinin eski belediye başkanı ve o başkanı destekleyen vekillerin de olursa çıkarım. Muhatabım onlar...”

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Milletvekili, Fırat'tan, Turanlı'ya, Yanıt, 'Oynamasını, bilmeyen, gelin,, yerim, dar, dermiş', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı