Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 19:39
 
Notalar Zirvede Gökyüzüne Yükseldi
Turizm Haberi
Notalar Zirvede Gökyüzüne Yükseldi

EKO GAP HABER-Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen “Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz” etkinliği,2.600 rakım Nemrut Dağı zirvesinde gerçekleştirilen dev konser ile son buldu.

 

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından bu yıl 20.’sini gerçekleştiren “Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz” etkinliği yurtdışı ve yurtiçinden  gelen 300 engelli ve ailelerinin katılımında kortej yürüyüşü ile başladı.

 

Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Samsun ve birçok ilin yanı sıra Azarbaycan, ABD, Meksika, Brezilya, Taıwan, Paraguay ve Arjantin gibi ülkelerden gelen Exchange Değişim Programı öğrencilerinden oluşan yaklaşık 300 kadar engelli ve aileleri Mimar Sinan Kültür Parkı'nda bir araya geldi.

 

Burada Adıyaman belediyesinin öğle yemeği ikramı ve tekerlekli sandalye dağıtımının ardından ellerinde 'Çocuk Felcine Son' pankartı açarak yürüyüşe geçen engelli aileleri ve kulüp üyeleri vatandaşlara çocuk felci hastalığı ve mücadelesi ile ilgili bilgilerin yer aldığı broşürleri dağıttı. Yürüyüş Demokrasi Parkı önünde son buldu.

 

Ören yerlerinin ziyaretiyle devam eden “Engellilerle Zirvede Nemrut’a Tırmanıyoruz” etkinliği 2.’incisi, Nemrut Dağı Zirvesinde piyanist İbrahim Yazıcı, Solist Selva Erdener tarafından verilen Konser ile son buldu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Notalar, Zirvede, Gökyüzüne, Yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı