Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 17:53
 
Oda Başkanları Pamuk Çiftçisinin Sıkıntısını Ankara’ya Taşıdı
Gündem Haberi
Oda Başkanları Pamuk Çiftçisinin Sıkıntısını Ankara’ya Taşıdı

EKO GAP HABER-Pamukta yaşanan sıkıntıların ardından çiftçi gözünü Ankara’ya dikerek, gerekli hamlelerin yapılmasını istedi.Pamuk eken illerin Ziraat Oda Başkanları pamuk çifçisinin yaşadığı sorunları Ankara'ya taşıyarak eş zamanlı önce Ziraat Odaları Briliği Başkanı Şemsi Bayraktar,ardından da illerinin milletvekillerine dosya halinde sundular.

 

Adıyaman Ziraat Oda Başkanı Salih Şahan,Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı,  pamukta yaşanan sorunlarla ilgili Ziraat Odaları Briliği Başkanı Şemsi Bayraktar  ve Adıyaman Milletvekillerine dosya sundu.

 

Adıyaman Ziraat Oda Başkanları Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ilerinin genelinde olduğu gibi Adıyaman pamuk çiftçisinin yaşadığı sorunları Ankara’ya taşıdı.

 

Adıyaman pamuk çiftçisinin yaşadığı sıkıntıyı ve beklentisini dosya halinde Ziraat Odaları Briliği Başkanı Şemsi Bayraktar'a ve ardından da Adıyaman Milletvekillerine sunan Şahan ve Turanlı, gerekli hamlelerin yapılmasını istediler.

 

Ziyaretlerine ilişkin EKO GAP HABER’e değerlendirmede bulunan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu,“Pamuk çiftçimizin yaşadığı sıkıntıları ve hükümetten beklentilerine ilşkin hazırladığımız dosyayı Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ve pamuk eken illerimizin oda başkanları ile birlikte önce Ziraat Odaları Birliği Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar’a sunduk.

 

Daha sonra TBMM de bulunan Milletvekillerimiz  Ahmet Aydın  Yakup Taş,İbrahim Halil Fırat,Muhammed Fatih Toprak ve Abdurahman Tutdere’yi ziyaret ederek pamuk üretiminin dünya’da ve ülkemizdeki düşüşünün nedenlerini,bu durumun çiftçimize olan yansımasını ve Adıyaman  tarımının sorunlarını ve pamukta yaşanan son durumunu konuştuk. Geçen seneki fiyatların üstüne girdi maliyetlerinin yüzde 60-70 artmasına rağmen, pamuk fiyatları yüzde 30 değer kaybettiğini ve  pamuk üreticisinin çok zor durumda olduğunu belirterek bunun çözümü üzerine ve alınması gereken tedbirler için istişarelerde bulunduk.Pamuk çiftçisinin yaşadığı sorunları,beklentilerini içeren dosyayı kendilerine sunduk.Ziraat Odaları Birliği Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar’a ve Sayın Vekilerimize bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı kendilerine teşekür ederiz”dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Oda, Başkanları, Pamuk, Çiftçisinin, Sıkıntısını, Ankara’ya, Taşıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı