Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 11:11
 
Öğrenciler'den Anlamlı Resim Sergisi
Eğitim Haberi
Öğrenciler'den Anlamlı Resim Sergisi

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde öğrenciler tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla resim sergisi ve mini konser düzenlendi.

 

Öğrencilerden oluşan grubun seslendirdiği şarkı dinletisinde özel öğrenciler gönüllerince eğlenerek oynadı.

 

Kâhta Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşların sorunları gündeme getirildi. Öğrenciler, engelli bireylerin günlük hayatta karşılaştıkları ve olabilecek sıkıntıları çizdikleri resimler ile sergiledi.

 

İnşaların hayatta bazı şeyleri seçme şansının olmadığını, önemli olanın artısı ve eksikleriyle hayatta ‘bende varım’ diyebilmek olduğunu kaydeden İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, “

 

Engelli olmak hayatın bir gerçeği. Bu durumda olan vatandaşlarımıza hayatı kolaylaştırmak adına tüm imkanlarımızı sunmamız lazım. Her insanın bir gün engelli olabileceğini unutmamak ve onları iyi bir şekilde anlamamız lazım. Engelli kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın günlük hayatta karşılaştıkları sıkıntıları anlatmak ve onları unutturmamak adına öğrencilerimiz güzel bir resim sergisi düzenledi. Resim sergisinde emeği geçen öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan resim sergisi, 6 Aralık Cuma Gününe kadar devam edecektir. ” şeklinde konuştu.

 

Okulda düzenlenen resim sergisi daha sonra Kaymakamlık Binasında devam etti.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen resim sergisinin 6 Aralık Cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Öğrenciler'den, Anlamlı, Resim, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı