Haber Detayı
02 Şubat 2020 - Pazar 01:12
 
Öğrencilere işkence uyguladığı öne sürülen öğretmen ihraç edildi
Eğitim Haberi
Öğrencilere işkence uyguladığı öne sürülen öğretmen ihraç edildi

Siirt'in Şirvan ilçesinde 3 öğrenciye sobanın sıcak maşası ile işkence uyguladığı iddia edilen öğretmenin görevine son verildi.


Edinilen bilgiye göre, Şirvan ilçesine bağlı Demirkapı İlkokulunda sözleşmeli sınıf öğretmeni Alican Kalem'in, öğrencilerden 7 yaşındaki B.Ç. ile 9 yaşındaki Ç.G. ve M.Ç.'nin vücuduna sobanın maşası ile temas ettirmek suretiyle işkence uyguladığı gerekçesiyle Siirt İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen soruşturma tamamlandı.

 

Şirvan Kaymakamlığınca açığa alınan ve daha sonra sözleşmesi askıya alınan öğretmenin görevine, müfettiş incelemesi sonucu son verildi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Şirvan İlçemize bağlı Demirkapı İlkokulu'nda 15 Ocak 2019 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirilen sözleşmeli sınıf öğretmeni Alican Kalem'in 3 öğrenciye sıcak demir çubuk ile fiziksel şiddette bulunmasıyla ilgili müessif olay, ivedilikle ilgili mercilere aksettirilmiştir. Adli süreç başlatılmasıyla birlikte idari tasarruflar kullanılmıştır. Aynı gün Şirvan Kaymakamlığınca öğretmen açığa alınmış ve soruşturma için müfettiş talep edilmiştir. Olay ile ilgili başlatılan adli ve idari soruşturma ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğünden söz konusu çocuklar için psikolojik destek ile ilgili işlem başlatılmıştır. Sözleşmesi askıya alınan öğretmen, müfettiş incelemesi bitmiş ve öğretmenin görevine son verilmiştir." ifadeleri kullanıldı. (Murat Orhan-İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Öğrencilere, işkence, uyguladığı, öne, sürülen, öğretmen, ihraç, edildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı