Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 12:07
 
Oturma Eylemi Yapan Aileyi Tehdit Eden HDP'li Tutuklandı
Gündem Haberi
Oturma Eylemi Yapan Aileyi Tehdit Eden HDP'li Tutuklandı

HABER MERKEZİ-Diyarbakır'da, çocuklarının HDP tarafından dağa gönderildiği için partinin il başkanlığı önünde oturma eylemi yapan aileyi tehdit eden HDP'li tutuklandı.


Kuzeni için amcalarına destek olmak amacıyla HDP il binasının önünde başlatılan oturma eylemine destek veren Aysel Bozkurt'un oğlu Muhammed Bozkurt, HDP gençlik üyesi Süleyman Büyük tarafından tehdit edilmişti.

 

Polis tarafından gözaltına alınan HDP üyesi Süleyman Büyük, emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 

Oturma eylemine katılan aile sayısı 35’e yükseldi

 

Çocukları çeşitli tarihlerde dağa kaçırılan ailelerin başlattıkları oturma eylemi, 14’üncü gününde artarak devam ediyor. Bugün Diyarbakır’dan bir ailenin daha katılımıyla eyleme devam eden aile sayısı 35’e yükseldi.
 

 

Eyleme Diyarbakır’dan katılan Vahide Sunar, oğlu Ahmet Sunar’ın 5 yıl önce kandırılarak dağa kaçırıldığını belirtti.

 

Sunar, "Çocuğum 2014 yılından bu yana kayıp. Bu aileleri televizyondan izleyip geldim. Çocuğuma zarar verirler diye başta cesaret edemedim. Çocuğum dağda kalsa da aynı zorluğu çekeceğim. Böylelikle cesaretimi toplayarak geldim. Çocuğumun yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum." dedi.
 


 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Oturma, Eylemi, Yapan, Aileyi, Tehdit, Eden, HDP'li, Tutuklandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı