Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 00:58
 
Öztürk;Saraçoğlu'nu Doğruladı:Korona Virüsü Hayvan Kökenlidir
Gündem Haberi
Öztürk;Saraçoğlu'nu Doğruladı:Korona Virüsü Hayvan Kökenlidir

EKO GAP HABER-Adıyaman Damızlık ve Sığır Yetiştricileri Birliği Başkanı Vet.Hekim Sırrı Öztürk,Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun "Korona virüsü"hayvan kökenlidir" açıklamasını doğruladı ve destek verdi. 

 
Korona Virüünün hayvan kökenli olduğunu söyleyen Vet.Hekim Sırrı Öztürk,katıldığı televizyon programında "korona virüs hayvan kökenlidir. Bu konuda bizim çok fazla tecrübeli veterinerimiz var. Onlarla beraber eczacılık fakültelerini de bu işin içine alarak mükemmel bir şekilde aşı ve ilaç geliştirebilir" diyen ,Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun açıklamalrını doğruladı ve destek verdi.


Korona Virüs'ün buzağı ishallerinde görülen bir hatalık olduğunu,bunun ilgili 20 dakika süren tanı testi kitleri üretilerek aşısının geliştrildiğini belirten Öztürk,Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocama katılıyorum. Korona'da Veteriner tecrübesi önemli.Korona virüsü  buzağı ishallerinde yıllardır veteriner hekimlerinin   baş belasıdır. Buna karşın 20 dakikada tanı testi yapılan tanı kitleri oluşturulmuş hem de aşısı geliştirilmiştir. Bu konuda Veteriner Fakültesi Viroloji   Anabilim Dalları ile ortak çalışma yapılıp daha kısa surelerde sonuca varılabilir.Sayın hocamızın açıklamalrının bilgiler ışığında klinik pratikte dikkate alınması etkili ve güvenli bir tedavi için elzemdir"dedi.


Katıldığı televizyon programında Koronavirüsün genetik şifrelerine dair bilinmeyenleri canlı yayında anlatan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'1933 yılında Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi kuruldu. Bizim insanımız hem zekidir hem akıllıdır. Bu virüs hayvan kökenlidir. Bu konuda bizim çok fazla tecrübeli veterinerimiz var. Onlarla beraber eczacılık fakültelerini de bu işin içine alarak mükemmel bir şekilde aşı ve ilaç geliştirebilir. İHA ve SİHA'ları geliştiren bu milletin evlatları değil mi? Aynı şekilde bunu da başarabiliriz" demişti.
.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Öztürk;Saraçoğlu'nu, Doğruladı:Korona, Virüsü, Hayvan, Kökenlidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı