Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 09:10
 
Şampiyonada Adıyaman rüzgarı esti
Spor Haberi
Şampiyonada Adıyaman rüzgarı esti

EKO GAP HABER-Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca organize edilen Kuşak Güreşi Yıldız Erkek ve Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Adıyaman rüzgarı esti.

 

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca organize edilen Kuşak Güreşi Yıldız Erkek ve Kızlar Türkiye Şampiyonası, Sinop'ta sona erdi. Kemalettin Paşa Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda 19 ilden 230 sporcu mücadele etti. 

 

Yıldızlar Türkiye Şampiyonasına 10 sporcu ile katılım gösteren Adıyaman Kafilesinden büyük başarı geldi. Şampiyonada 1 Türkiye Birinciliği 4 Türkiye İkinciliği alan sporcular, Kuşak Güreşi dalında Adıyaman’ın adını  başarıları ile sıkça dile getirdi.

 

Sporcu ve antrenörleri tebrik eden Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş,kuşak güreşine ilginin her yıl katlanarak büyüdüğünü, geleneksel spor dallarının yaşatılması ve yaygınlaşması konusunda çabaların ve imkanların arttırılmasına gayret edildiğini dile getirdi.

 

Turnuvada dereceye giren iller şöyle:  Erkekler ;1- Manisa, 2- Kahramanmaraş, 3- Bartın ve Adıyaman.   Kadınlar ; 1- Manisa, 2- Sivas,  3- Konya ve Bilecik.

 

 

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Şampiyonada, Adıyaman, rüzgarı, esti,
Yorumlar
Haber Yazılımı