Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 10:00
 
Şanlıurfada Köprü Kütüphane ile Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi açıldı
​Şanlıurfa’da, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircanın katılımıyla Köprü Kütüphane ile Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi açıldı.
Gündem Haberi
Şanlıurfada Köprü Kütüphane ile Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi açıldı

Şanlıurfa Valiliği tarafından iki yıl önce projesi hazırlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle yapımı tamamlanan Köprü Kütüphane ile Şanlıurfa Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircanın katıldığı törenle açıldı.

Kar yağışı altında gerçekleştirilen açılıştan sonra, Çocuk ve Gençlik Kütüphanesindeki programa geçildi.

Burada bir konuşma yapan Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, böyle bir düşünceyi gerçekleştirmesinden dolayı Vali Erin başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Kütüphaneleri inşa etmek kadar, içini doldurmanın önemine değinen Demircan, Bakanlık olarak kütüphanelerin daha aktif hale gelmesi için projeler yaptıklarını, Şanlıurfa’da hizmete sunulan bu kütüphane konseptinin bu anlamda çok başarılı olacağına inandığını söyledi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de iki yıldan bu yana devam eden projelerinin tamamlanmasından dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle inşa edilen Köprü Kütüphane ile Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinin Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi.

Vali Erin, Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şanlıurfada, Köprü, Kütüphane, ile, Çocuk, ve, Gençlik, Kütüphanesi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı