Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 10:47
 
Şehit Uzman Onbaşı Fırat Demir,şehadetinin 40. gününde mevlid-i şerifle anıldı
Bölge Haberi
Şehit Uzman Onbaşı Fırat Demir,şehadetinin 40. gününde mevlid-i şerifle anıldı

Van’ın Çaldıran ilçesinde 3 Aralık 2019 tarihinde silah kazası sonucu yaralanarak kaldırıldığı Çaldıran Devlet Hastanesinde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Fırat Demir, şehadetinin 40. gününde memleketi Adıyaman'da mevlid-i şerifle anıldı.

 

ehit Piyade Uzman Onbaşı Fırat Demir’in Ceylan Salonda düzenlenen mevlit programına, şehidin ailesi başta olmak üzere, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, şehit aileleri ve vatandaşlar katıldı.

 

İkindi namazının ardından başlayan mevlit programında, Müftülük görevlileri tarafından Kura’n-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Aziz vatanın bekası, milletimizin birlik ve bütünlüğünün korunması ve ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması uğruna canlarını feda eden şehit Piyade Uzman Onbaşı Fırat Demir ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

 

Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez, Şehit Uzman Onbaşı Fırat Demir’in babası Mehmet Demir, anne Figen Demir ve şehidin kardeşlerine başsağlığı ve sabır dileyerek acılarını paylaştı

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Şehit, Uzman, Onbaşı, Fırat, Demir,şehadetinin, 40., gününde, mevlid-i, şerifle, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı