Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 17:30
 
Sıcaklıklar 8 derece düşecek
​Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye serin ve yağışlı havanın etkisine girecek.
Gündem Haberi
Sıcaklıklar 8 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Türkiye bu akşamdan itibaren gelecek serin ve yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar 4-8 derece azalacak.

Doğu bölgelerinde halen devam eden hafif sağanak yağışlara ilaveten, bu akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine girecek. Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda yurt genelinde, önümüzdeki hafta boyunca özellikle doğu bölgeleride etkili olması bekleniyor.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu’nun güney kesimlerinde önümüzdeki hafta boyunca etkili olacak sistemin, toplamda metrekareye yer yer 100 kilogram ve üzeri yağış bırakacağı tahmin ediliyor.

Zaman zaman kuvvetli olacak yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden su baskınları ve taşkınlara karşı bölgedeki vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade ediliyor.

Mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber ülke genelinde hissedilir (4 ila 8 derece) derecede azalacağı tahmin ediliyor. (İLKHA) 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Sıcaklıklar, 8, derece, düşecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı