Haber Detayı
08 Mart 2020 - Pazar 16:06
 
SMA Hastası Firdevs'in İsteğini Başkan Kılınç Yerine Getirdi
Yaşam Haberi
SMA Hastası Firdevs'in İsteğini Başkan Kılınç Yerine Getirdi

EKO GAP HABER-Adıyaman'da ‪Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç'ın talimatı ile parka gitmek isteyen ancak SMA Hastası olduğu için parka gidemeyen 7 yaşındaki Firdevs Koparal için evlerinin terasına oyun gurubu kuruldu.

 

Adıyaman'da parka gitmek isteyen ancak SMA Hastası olduğu için parka gidemeyen 7 yaşındaki Firdevs Koparal'ın isteğini Belediye Başkanı Dr.Süleyman Kılınç yerine getirdi.

 

Bahçelievler Mahallesi'nde oturan Mehmet-Fatma Koparal çiftinin kızı Firdevs'in omurilikteki kasların hareket etmesini sağlayan hücrelerin işlevini yapmadığı bir kalıtsal rahatsızlık olan SMA nedeniyle okula gidememesi üzerine eve eğitim alabilmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Evde eğitim projesi" kapsamında öğretmen görevlendirilmişti.

 

Evde aldığı ders sayesinde harfleri öğrenen, boyama yapıp resim çizebilen ve müzik dersi alan Firdevs,her çocuk gibi o da parkta oynamak istiyordu ancak rahatsızlığından dolayı parka gidemiyordu.

 

Firdevs'in bu isteği Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç'a ulaştırıldı.Başkan Kılınç,Firdevsin yaşadığı evin terasına oyun gurubu kurulması talimatı verdi ve kısa sürede evin terasına Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri tarafından oyun grubu kurularak Firdevs'in bu isteği yerine getirildi.

 

Salıncağa binen Firdevs,yaşadığı mutluluğu Başkan Kılınç ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlilerin e teşekkür ederek paylaştı.

 

 

 

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: SMA, Hastası, Firdevs'in, İsteğini, Başkan, Kılınç, Yerine, Getirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı