Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 22:00
 
Sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemesi evde yapılacak
İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemesi için 81 il valiliğine talimat gönderdi.
Gündem Haberi
 Sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemesi evde yapılacak

Coronavirus tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarının evlerinden alabilmeleri valilik ve kaymakamlıklara talimat verildi.

Talimata göre, sokağa çıkma yasağı 65 yaş ve üstü olanların maaş ödemeleri, öncelikle banka görevlileri aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grubu ile yapılacağını açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme/Havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini Valilik/Kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor. Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarı teslim ettikten sonra, ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor. Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar yetkili kamu görevlisi tarafından Banka şubelerine iade ediliyor." (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Sokağa, çıkma, yasağı, olanların, maaş, ödemesi, evde, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı