Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 14:52
 
Takımı için kapı kapı dolaşıyor...
Spor Haberi
Takımı için kapı kapı dolaşıyor...

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinde, uzun yıllar top koşturan, adliye emeklisi Niyazi Köşkar,Kahta02 Spor Kulübünün kulübe maddi destek sağlamak için başlatmış olduğu “10 bine üye” kampanyasına gönüllü destek vererek kapı kapı dolaşıp kulübe üye kazandırmaya çalışıyor.

 

Kâhta’da uzun yıllar top koşturan, ilçe halkı tarafından sevilen ve sayılan adliye emeklisi Niyazi Köşkar,Kahta02 Spor Kulübünün başlatmış olduğu “10 bine üye” kampanyasına gönüllü destek vererek kulübe yeni üye kazandırmak için kapı kapı dolaşması başta sporseverler olmak üzere ilçe halkı tarafından takdirle karşılanıyor.


Yıllarca top oynadığı için sporcuların ve spor kulüplerinin durumunu çok iyi bildiğini, Kahta02 Spor kulübünün başlatmış olduğu “10 bin üye” projesini önemsediğini ve bu bu projeye destek vermek için gücü nispetinde çalıştığını belirten Köşkar,”Spor fedakârlık ve gönüllülük gerektiren bir iştir. Kâhta’da uzun yıllar top oynadım.Spor kulüplerinin ve sporcunun halini en iyi bilenlerdenim. Kâhta’da ilk kez geniş katılımlı bir spor kulübü yönetimi oluşturuldu. Bu oluşumun sonucunda Kulüp Başkanı Sayın Musa Yıldırım öncülüğünde,birçok işadammıızın ve belediyemizin desteğinde sağlanan mali kaynakla ilçede güçlü bir Kahta02 Spor kulübü takımı oluşturuldu.Kahta02 Spor kulübüne maddi kaynak sağlamak için kulüp yönetiminin başlatmış olduğu “10 bin üye” kampanyasına bende gönüllü olarak destek vermek için ilçede esnaflarımızı, kurumlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı gezerek kulübe üye kazandırmaya  çalışıyorum. Bu konuda Kahtalı hemşehrilerimizden ciddi bir destek ve ilgi var. BAL liginde mücadele veren takımımız önemli bir başarı yakalamış durumda. Bu başarının taçlandırılması gerekir. Bunun da yolu 3.lige yükselmeyle olacaktır. Kulübümüze ve sporcularımıza sahip çıktığımızda inanıyorum ki takımımız 3.lige çıkacaktır. Tüm halkımızdan Kahta02 Spor kulübüne sahip çıkmalarını bekliyorum ”diye konuştu.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Takımı, için, kapı, kapı, dolaşıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı