Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:30
 
TBBden sosyal medya dolandırıcılığına karşı güvenlik uyarısı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB), dolandırıcılık amaçlı sosyal medya hesapları hakkında güvenlik uyarısında bulundu.
Gündem Haberi
TBBden sosyal medya dolandırıcılığına karşı güvenlik uyarısı

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada, TBBye ait olduğu görüntüsü verilerek, kredi kart aidatı iadesi gibi çeşitli vaatlerle banka müşterilerini dolandırmak için açılmış sosyal medya hesapları tespit edildiği ifade edildi. 

Açıklamada, "Birliğimizin sosyal medya üzerinden banka müşterisi bilgilerini talep ettiği bir uygulaması bulunmamakta, resmi internet site hesapları haricinde yönlendirmeler yapılmamaktadır." denildi.

TBB, "Kredi kartı veya kişisel bilgileri ele geçirmeyi ve banka müşterilerini dolandırmayı amaçlayan girişimlere kesinlikle itibar edilmemeli, banka ve kişisel bilgilerin asla paylaşılmamasına çok dikkat edilmeli ve bu alışkanlık haline getirilmelidir." uyarısında bulundu.

Birliğin açıklamalarını takip etmek isteyen sosyal medya kullanıcılarının Facebook ve Twitterdaki @BankalarBirligi adresli resmi hesapları takip edebileceğini belirten TBB, "Dolandırıcılık amacıyla Türkiye Bankalar Birliği adı kullanılarak açılmış sosyal medya hesaplarına karşı gerekli önlemler alınmakta, bu tür hesapların kapatılması ve sorumluların cezalandırılması için gerekli yasal başvurularda bulunulmaktadır." diye müşterilerini bilgilendirdi. (İLKHA)

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBBden, sosyal, medya, dolandırıcılığına, karşı, güvenlik, uyarısı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı