Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 00:43
 
Tekel Depoları 'Millet Bahçesi' Oluyor
Bölge Haberi
Tekel Depoları 'Millet Bahçesi' Oluyor

EKO GAP HABER-Adıyaman'ın Besni İlçesi Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre,yıllardır atıl durumda bulunan eski TEKEL Depoları yerinin Millet Bahçesi olarak vatanadaşların hizmetine sunulması için Çevre Şehircilik Bakanlığına yapmış oldukları tahsisi taleplerine Bakanlığın onay verdiğini açıkladı.

 

Konu hakkında açıklamada bulunan Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, “ uzun süredir Yenikent Bölgemizde atıl durumda bulunan eski TEKEL Depolarının yerini Besnili vatandaşlarımızın hizmetine nasıl kazandırırız düşüncesiyle girişimlerimiz oldu. Projelerimiz arasında da yer alan “Millet Bahçesi” için bu talebi uygun gördük ve Besni’mize nefes aldıracak bir alan olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. İlçemize vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.


Tüm gayretlerinin Besni’ye ve Besnililere en güzel eserleri bırakmak olduğunu ifade eden Emre, “Göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun gayretlerle Besni’ye hizmet için projeler üretiyoruz. İnşallah, zamanla bu projeleri teker teker hayata geçireceğiz. Besnimizin tarihi birikimine yaraşır projelerimiz için gerekli izin ve tahsis aşamaları sonucunda projelerimiz yakın zamanda somut olarak görünür olacaktır. 


“Millet Bahçesi” için Tekel Depoları alanının bize tahsisinde emek gösteren başta Çevre Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, bizlerden desteğini esirgemeyen ve hizmetlerimiz için büyük çabalar sarfeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’a, Milli Emlak Genel Müdürü ve tüm bakanlık personelimize teşekkür ediyorum.”dedi. 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Tekel, Depoları, 'Millet, Bahçesi', Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı