Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 17:11
 
Tünçmen’den KGY Cemiyeti Üyelerine 10 Ocak Ziyareti
Gündem Haberi
Tünçmen’den KGY Cemiyeti Üyelerine 10 Ocak Ziyareti

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesi Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle ilçede faaliyet gösteren çalışan gazetecileri ziyaret gerçekleştirdi.


Ziyaretleri kapsamında EKO GAP HABER Bürosunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tünçmen, Kâhta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti) Başkanı ve Kâhta Ajans Haber sitesi sahibi Mustafa İşeri’nin de hazır bulunduğu ziyarette, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutladı.


Ziyaretinde gazeteciliğin zor ve fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Tünçmen, “Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan basın kuruluşlarının,  kamuoyunun bilgi alma özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynamaktadır. Şüphesiz, toplumun haber alma özgürlüğü ile basının güvenilirliği ve tarafsızlığı doğru orantılı olmak durumundadır. Kamu adına gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle toplumu aydınlatma görevi yapan gazeteciler çok önemli ve bir o kadar da fedakarlık isteyen bir mesleği temsil etmektedir” ifadelerine yer verdi.


Kâhta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti) Başkanı ve Kâhta Ajans Haber sitesi sahibi Mustafa İşeri ise yerel basının ve gazetecilerin özlük sorunlarına değinerek, kamu adına alın teri döken basın emekçilerine yönelik pozitif ayrımcılık ile bir teşvik paketi hazırlanması gerektiğini, internet gazetecilerinin hukuki tanımları bulunmayan internet haber sitelerinde çalışan meslektaşlarının fiilen gazetecilik yapıyor olmalarına karşın; hukuken gazeteci sayılamamalarını işaret ederek bu anlamda internet gazeteciliğinin de ayrı bir yasa ile düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.


EKO GAP  HABER Sitesi sahibi Ziya Bozkurt da İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerek ekonomik nedenlerden gerse de günlük gazetelerin haber verme konusunda yetersiz kalmaya başladığı bir dönemde sosyal medya, internet gazeteciliğinin günlük yaşamın doğal bir parçası konumuna geldiğini belirterek ilan, duyuru ve reklam pastasından yeterince faydalanamayan internet gazetelerinin mutlaka yasal bir alt yapıya kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Tünçmen’den, KGY, Cemiyeti, Üyelerine, 10, Ocak, Ziyareti, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı