Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 12:05
 
Tünçmen: Sınav Salonları sosyal mesafe kuralarına uygun hazırlandı
Eğitim Haberi
Tünçmen: Sınav Salonları sosyal mesafe kuralarına uygun hazırlandı

EKO GAP HABER-Kâhta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Liselere Geçiş Sistemi(LGS) Sınavı öncesi sınav salonlarının sosyal ve fiziki mesafe kuralarına uygun olarak hazırlandığını belirtti.


Sınav öncesi hazırlıkların yapılacağı sınav salonlarında incelemelerde bulunan ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen,korona Virüs salgınıyla mücadele kapsamında okullarda hazırlanan sınav salonlarında gerekli tedbirler alınarak uygun hale getirildiğini ifade etti.


LGS sınav salonlarının sosyal ve fiziki mesafe kuralarına uygun olarak hazırlandığını, sınav binası girişlerinde görevlilerce dezenfektan ve maske dağıtılacağını söyleyen ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen,  “ sınav salonlarımızı fiziki ve sosyal mesafeye uygun olarak düzenliyoruz.  Sınav günü bina girişinde öğrencilerimize 2’şer adet maske dağıtımı görevli arkadaşlarımız tarafından yapılacaktır. Güvenlik görevlilerimiz ve görevli personelimiz sosyal ve fiziki mesafeye uygun olarak gerekli dezenfekte ve güvenlik işlemlerini yaparak öğrencilerimizi binaya alacaklar. Öğrencilerimizin sınav günü eksiklikler ile karşılaşmaması ve öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde sınava girmeleri için ekip arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Tünçmen:, Sınav, Salonları, sosyal, mesafe, kuralarına, uygun, hazırlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı