Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 15:14
 
Turanlı:31 Mart'ta halkın gücü güçlere karşı galip geldi
Gündem Haberi
Turanlı:31 Mart'ta halkın gücü güçlere karşı galip geldi

EKO GAP HABER-İstanbul’da faaliyet gösteren hemşehri derneklerine yönelik ziyaretlerini sürdüren Adıyaman’ın Kâhta İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Adıyaman Gönüllüler Derneğindeki konuşmasında,31 Mart seçiminde Kâhta’da halkın gücünün güçleri yendiğini söyledi.

 

Kâhta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, hemşehri derneklerine yönelik ziyaretlerini sürdürdüğü İstanbul’da, Adıyaman Gönüllüler Derneği Başkanı Nihat Yılancı’nın ev sahipliğinde hemşerileriyle bir araya geldi.


Burada hemşehrilerine seslenen Turanlı, 31 Mart seçiminde Kâhta’da halkın gücünün güçleri yendiğini söyledi.

 

Kavga ve huzursuzluk istemeyen Kâhta halkının tavrını 31 Mart’ta sandıkta ortaya koyduğunu belirten Başkan Turanlı,”Farklı görüşlerde olabiliriz, farklı düşüncelerde olabiliriz, farklı inançlarda da olabiliriz. Farklı şeylerde düşünebiliriz. Bunların hepsi bizim zenginliklerimizdir. Kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur olamaz. Üstünlük takvadadır. Ama birileri var ki gücü kendisinde görür. Benim öyle bir gücüm yok. En büyük gücün Allah’ta sonra millette olduğuna inanıyorum. Hiç bir zaman benim şu kadar bir oy potansiyelim var demedim. Kaybettikten sonra da demedim şimdi de demiyorum. Benim ve bir oyum var. Millet neyi takdir ederse o olur.”


“31 Mart halkın gücü güçlere karşı galip geldi”


Kahta halkı bizden hoşgörüyü hakim kılmamızı bekliyor. Eğer ki insanlarımız kavgadan, huzursuzluktan mutlu olsaydı seçimde belki başkaları bu işi götürürdü.31 Mart seçiminde insanların hoşgörünün hakim kılınmasını istediğini gördük.31 Mart seçiminde bir yanda halk vardı öbür yanda güçler vardı. Ama halkın gücü güçlere karşı galip geldi. Ben buna inanmış bir insanım”dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Turanlı:31, Mart'ta, halkın, gücü, güçlere, karşı, galip, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı