Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 10:17
 
Turanlı: Badem Üreticilerimizin Sıkıntılarını Cumhurbaşkanımıza İlettik
Bölge Haberi
Turanlı: Badem Üreticilerimizin Sıkıntılarını Cumhurbaşkanımıza İlettik

EKO GAP HABER-Adıyaman’ın Kâhta İlçesi Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, badem üreticisinin alım fiyatı düşüklüğü konusunda yaşadığı sıkıntıyı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini ifade etti.

 

Başkan Turanlı, Adıyaman badem üreticisinin yaşadığı sorunları ve Tarım Kredi Kooperatifinin açıklamış olduğu düşük badem fiyatı kararını, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere dün Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bizzat ilettiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini dinlediğini ve danışmalarına gerekli notları aldırdığını belirten Başkan Turanlı, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

 

“Adıyaman’da badem üreticimiz bu yıl aşırı yağışlardan dolayı ciddi zarara uğradı. Bu zarar yetmezmiş gibi Tarım Kredi Kooperatifi badem alım fiyatını geçen yılın altın açıkladı. Bir taraftan aşırı yağışlardan, diğer taraftan da yüksek tarım girdileri karşısında beli kırılan üretici, devletten destek beklerken devlet kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatifinin geçen yılın altında açıklamış olduğu badem alım fiyatı ile beli iyicene kırılmıştır.

 

Çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere dün Malatya’ya gelen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bölge oda başkanları olarak AK Parti Adıyaman Milletvekillerimiz Sayın Ahmet Aydın, Sayın Yakup Taş ve Şanlıurfa Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Cevheri ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın Malatya programına iştirak ettik. Milletvekilimiz Ahmet Aydın beyin girişiminde üreticimizin yaşamış olduğu bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımıza bizatihi ilettim. Sayın Cumhurbaşkanımız beni dinledi ve danışmalarına gerekli notları aldırdı. Üreticimiz için hayırlı bir sonuç alırız inşallah. Başta Ahmet Aydın Bey olmak Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmemizi sağlayan Sayın Vekillerimize ve bizleri dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza şahsım ve tüm Adıyamanlı badem üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum ”dedi.

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Turanlı:, Badem, Üreticilerimizin, Sıkıntılarını, Cumhurbaşkanımıza, İlettik,
Yorumlar
Haber Yazılımı