Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 22:24
 
Turanlı'dan emektar öğretmene vefalı ziyaret
Gündem Haberi
Turanlı'dan emektar öğretmene vefalı ziyaret

EKO GAP HABER-5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla emekli öğretmen Mehmet Sait Sivil’i evinde ziyaret eden Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı,"Anne ve babamızın bizim üzerimizde ne kadar hakkı varsa öğretmenlerimizin de bizim üzerimizde o kadar hakkı var"dedi.

 

Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla 46 yıl öğretmnlik yapan 5 çocuk babası emekli öğretmen Mehmet Sait Sivil’i  Karşıyaka Mahallesindeki evinde ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi.

 

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat'ında hazır bulunduğu ziyarette,46 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan emektar öğretmenin öğretmenler gününü kutladı.

 

"Anne ve babamızın bizim üzerimizde ne kadar hakkı varsa öğretmenlerimizin de bizim üzerimizde o kadar hakkı var"diyen Başkan Turanlı, Kahta ilçesinde 46 Yılını eğitime veren Kahta’mızın yetiştirdiği değerlerden emekli olan Hocamızı ziyaret etmek istedik. Allah'a şükür şu an sağlığı yerinde. Tüm öğretmenlerimizin Dünya öğretmenler gününü tekrardan kutluyor ve kendilerine sağlık mutluluk diliyorum." diye konuştu. 

 

Bu anlamlı günde kendisini yalnız bırakmayan Başkan Turanlı ve başkan Fırat’ın çok mutlu ettiğini belirten Sivil, "46 yıllık eğitimci hayatımda çeşitli okullarda görev yaparak binlerce genç yetiştirdim. Vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatların yetişmesi için çok çaba sarf ettim.Yetiştirdiğim öğrencilerimden Allah razı olsun. Yapılan bu ziyaretle Kahta belediye başkanı İbrahim Yusuf Turanlı’ya ve Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat’a çok teşekkür ediyorum, çok mutlu oldum. dedi.

 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Turanlı'dan, emektar, öğretmene, vefalı, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı