Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 16:48
 
Turanlı,Salan Ailesi İçin TV5 Aracılığıyla Yardım Kampanyası Başlattı
Bölge Haberi
Turanlı,Salan Ailesi İçin TV5 Aracılığıyla Yardım Kampanyası Başlattı

HABER MERKEZİ-Adıyaman’ın Kâhta İlçesinin Saadet Partili Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, küçük yaştaki 2 çocuğunun kanser hastalığı ile mücadele eden ancak tedavi masraflarını karşılayabilecek maddî imkânı bulunmayan Salan ailesi için hayırseverlere yardım çağrısında bulunuyor.

 

Kanser çocuklarının tedavisi için hayırseverlerden yardım bekliyorlar


Kâhta sakinlerinden Muhammed Salan ve eşi Çiğdem Salan, bir süredir acı bir çaresizlik yaşıyorlar. Çocukları 9 yaşındaki Aziz ile 5 yaşındaki Hüseyin, kanser hastalığıyla mücadele ediyor.

 

Baba Muhammed Salan, halihazırda işsiz durumda. Evin geçimi için gerekli maddî imkândan mahrumken, çocuklarının kanser tedavilerinin masrafını karşılamasının imkânsız olduğunu söylüyor. Çiğdem Salan ise, bir anne olarak küçük yaştaki çocuklarının gözlerinin önünde erimesine dayanamayacağını ifade ediyor.

 

Kâhta Belediyesi’nin Saadet Partili Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Salan Ailesini ziyaret edip içinde bulundukları durum hakkında bilgi aldı ve aileye moral vermeye çalıştı.

 

Başkan Turanlı, “Amansız hastalıkla mücadele eden minik yavrularımıza destek olmak isteyen olursa bizlerle irtibata geçebilirler” diyor. Turanlı, tedavi masraflarının karşılanması için aileye maddî destekte bulunulabileceği gibi, hayırseverlerin 2 çocuğun tedavilerini üstlenebileceklerini de ifade ediyor.”

 

Kâhta Belediyesi’nin irtibat bilgileri şöyle:

Adres: Yeni Mahalle, Cumhuriyet Cd. No:57, 02400 Kahta/Adıyaman
Telefon: (0416) 725 51 00
Whatsapp İletişim Hattı: (0532) 205 92 36

 

Kayma:https://www.tv5.com.tr/haber/

Kaynak: (UK) - ULUSAL KAYNAKLAR Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Turanlı,Salan, Ailesi, İçin, TV5, Aracılığıyla, Yardım, Kampanyası, Başlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı