Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 14:03
 
Tutdere,Adıyaman tütününe sahip çıkmaya devam edeceğiz
Gündem Haberi
Tutdere,Adıyaman tütününe sahip çıkmaya devam edeceğiz

EKO GAP HABER-Cumhuriyet Halk Partisi (CP) Adıyaman Milletvekili Av.Abdurrahman Tutdere,"Adıyamanın ekmeğine, aşına çocuklarımızın geleceği olan tütüne sahip çıkmaya devam edeceğiz"dedi.

 

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, beraberinde il ve ilçe yönetcileri ile birlikte sabah erken saatlerinde Adıyaman Tütüncüler Pazarını ziyaret ederek Adıyaman'ın tütünüyle alakalı satıcı ve üreticilerle sohbet ederek tütün ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı.

 

Adıyaman halkının ekmeği,aşı ve çocuklarının geleceği olan tütüne sahip çıkmaya devam edeceklerini söyleyen Tutdere,buradaki kounşmasında;

 

"Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte örgütlerimizle tütün üreticilerimiz ve tütüncü esnafımızla bir araya gelerek ;“Tütünü serbest bıraktık” diyenlerin propagandasına aldanmamalarını, ticari amaçla tütün bulundurmanın da satmanın da yasak olduğu konusunu Adıyaman Tütün Pazarındaki tütün üreticilerimze mağdur olmaması adına uyarılarda bulunduk. 

 
Tütün üretcilerimize mevcut yasal durum ile sarmalık tütünü ticari amaçla satmak, almak, nakletmek, bulundurmak idari para cezası öngörüyor. Bu durum 2021 yılına kadar böyle devam edeceğini, boş makarona tütün doldurup veya sigara kağıdına tütün sarıp satmaya 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngören yasanın 1 Temmuzdan sonra yürürlüğe gireceğini belirterek uyarılarda bulunduk. CHP olarak ve Adıyaman milletvekili olarak Adıyamanın ekmeğine, aşına çocuklarımızın geleceği olan tütüne sahip çıkmaya devam edeceğiz"dedi.


 

Kaynak: (EGH) - EKO GAP HABER Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Tutdere,Adıyaman, tütününe, sahip, çıkmaya, devam, edeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı